Leo Luzar

  • KSČM
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.09.2017 9:09:34

Špatný sen premiéra.

Špatný sen premiéra.

Premiér soud OKD

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

Dnešní den před soudem je těžkou zkouškou pro premiéra Bohuslava Sobotku. Tento sociálnědemokratický politik dosáhl ve svém věku snad všeho, co od politiky mohl očekávat. A snad to bylo právě mladí, které jej pohánělo vpřed v rozhodování podle manažerských příruček, a ne dle zdravého selského rozumu zkušeného člověka a napomohl tak vzniku jednoho z největších tunelů polistopadové éry, kauze OKD. Vstoupil sice do už rozjetého vlaku pochybné privatizace, kterou provázely od samého počátku chyby a podvody, ale k nim se dnes už nikdo nechce hlásit.

Soud stojí před velmi těžkým úkolem, protože musí pojmenovat viníky. Dnes už snad nikdo nepochybuje o tom, že to byla zlodějna, a to jedna z největších! Zodpovědní lidé z Fondu národního majetku trpí těžkou ztrátou paměti a jednotlivé figurky tohoto divadla si užívají nakradené peníze, jejichž část stále sypou do české politiky. Jedině KSČM zůstala ušetřena těchto špinavých peněz. Dárci totiž moc dobře věděli, komu mají být vděčni za své pohádkové zisky a byli to jen komunisté, kteří vždy stáli proti nim.

Proto je snad už jen pár otázek, které v této kauze OKD zůstaly nezodpovězeny. Jedna je však zcela zásadní. Komu za to putovaly peníze, a je jedno, jestli je nazýváme provizí, odměnou nebo úplatkem? Poslanci KSČM proto navrhli a prosadili v parlamentu usnesení, které tyto otázky obsahuje. (podrobnosti na www.psp.cz usnesení č. 1063)

Ale hlavní náš požadavek na vládu je zabezpečit zmapování finančních toků na účtech zainteresovaných osob, příbuzných těchto osob a firem spojených s těmito osobami, které se podílely přímo nebo nepřímo na privatizaci OKD. Tento požadavek bohužel u soudu nezazní. A to i přesto, že stát a jeho služby, od tajných, přes bankovní, až po finančně analytické dnes mají technické prostředky a pravomoci na to, aby prověřily pohyby na účtech, a to i v zahraničí a zpětně. Zázračné zbohatnutí premiéra Grosse (ČSSD) nebo ministra Řebíčka (ODS) by mělo byt vodítkem, jak se to v minulosti dělalo, když se praly peníze.

V této kauze OKD by totiž nemělo jít o to, dostat za každou cenu nějakého malého úředníka do tepláků, ale především by mělo jít o důvěru a splnění slibů těm tisícům zaměstnanců a nájemníků bytů z OKD! 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout