Leo Luzar

  • KSČM
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.09.2017 10:34:45

Velké zadky v ANO 2011

Velké zadky v ANO 2011

Ano 2011 židle sliby realita Okleštěk Jermanová Vondrák Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Středočeský kraj

Není to tak dávno, co se agrofertská média plnila prohlášeními  představitelů „nového“ myšlení v politice.  Míním tím kolegy za ANO 2011 s jejich hrdými prohlášeními o tom,  jak prosadí nový systém práce.  Nejsme politici z tradičních politických stran, my jsme jiní a máme jiné představy o tom, jak by politika měla fungovat. A realita? Ne sice první, ale asi nejznámnější je dosud kauza poslance  Oklešťka z Olomouckého kraje. Všichni si pamatujeme tu ostudu s nově zvoleným  hejtmanem za ANO2011. Z lékaře a výborného manažera Oto Košty na bilboardech se záhy stal hejtman holdující alkoholu a neschopný komunikace s okolím, jak zdůrazňovali jeho spolustraníci v odůvodnění jeho odvolání. A tak jej postupně  vyšachovali z hejtmanství a na jeho místo nastoupil poslanec Okleštěk. Všichni očekávali jeho rezignaci  na funkci poslance, aby se mohl  plně věnovat hejtmanství a napravit reputaci hnutí tím, že bude na 100% pracovat pro Olomoucký kraj.  Nestalo se tak.  Nevím zda se mu tak zalíbil titul hejtmana nebo servis poskytovaný hejtmanovi oproti tomu plynoucímu z funkce poslance, či ho ohromily  platové podmínky,  které jsou na hejtmanství výrazně  lepší a nebo možná i obojí. Prostě sedí na dvou židlích dosud. Tento trend nové politiky hnutí ANO2011 se ukazuje jako silně nakažlivý. V nadcházejících  parlamentních volbách se dozvídáme, že úspěšná hejtmanka Středočeského kraje, krásná Jaruška Jermanová, kandiduje jako lídryně do poslanecké sněmovny. A také hejtman Moravskoslezskeho kraje, známý to bývalý rektor Vysoké školy báňské technické univerzity se rozhodl, že  politická kariéra hejtmana je málo pro jeho představy  o možnosti ovlivňovat politiku, a proto se s nadšením vtrhnul jako ten nejlepší babišovec v kraji do dalších voleb, nyní jako leader kandidátky do poslanecké sněmovny.  Tento trend v ANO2011, který ukazuje na problémy uvnitř hnutí, degraduje funkci hejtmana i poslance, protože den nemá 32 hodin a pracovat na 200 % v rekordu rubání už není odměňováno  titulem hrdina socialistické práce.  
Ukazuje se, že sliby dané voličům před krajskými volbami, tučně zvýrazněné na bilboardech s andělskou tváři pana Babiše, jsou jen marketingovým trikem pod heslem MAKÁME .  A jak se pan hejtman Vondrák veřejně vyjádřil, chystá se vážně sedět na dvou židlích. Tato nová móda hnutí ANO2011 je klidně schopna deformovat ne jenom charaktery, ale i doposud sportovní postavy jejich aktérů. Pro vidinu politické moci jsou ochotni podstoupit i plastickou operaci zadku tak, aby mohli zasednout na dvě židle najednou.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout