Liana Janáčková

zodpovědnost, organizační schopnosti, vytrvalost
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.09.2009 9:22:53

XVIII. Setkání starostek České republiky

XVIII. Setkání starostek České republiky

16. - 19. dubna 2009, Praha - Již tradiční akci „Setkání starostek České republiky“ si letos nenechalo ujít zhruba šedesát komunálních političek z celé republiky.

<p>Starostky obcí, městských částí či měst se sjely na své v pořadí již osmnácté setkání, které se konalo v polovině dubna v Praze. </p> <p>Zakladatelka a zároveň organizátorka akce Ing. arch. Liana Janáčková, senátorka Parlamentu ČR a starostka městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky, připravila pro své kolegyně náročný pracovní program, který probíhal v prostorách Senátu PČR. Záštitu nad odbornou částí programu převzal Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu, jehož je paní senátorka místopředsedkyní. </p> <p>Svá témata, která byla většinou blízká komunální problematice, si pro účastnice akce připravili odborníci z Ministerstva financí, Ministerstva vnitra, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Na závěr každé z prezentací se rozvinula rozsáhlá diskuze, starostky „řešily“ situace z jejich každodenní praxe. K nejdiskutovanějším problematikám bezesporu patřilo zavádění datových schránek a zachování školských zařízení na obcích. </p> <p>Po tomto vyčerpávajícím dni čekal na účastnice relax v podobě divadelního představení Miláčci a milodary, které shlédly v divadle Komorní Fidlovačka. Před zahájením představení pozdravil zúčastněné dámy ředitel Divadla Na Fidlovačce pan senátor Tomáš Töpfer. </p> <p>Další den akce proběhl v duchu volnějších aktivit. Svou přednášku na téma „Umění komunikace“, si připravila paní Kateřina Kašparová, která starostky navedla, jakým způsobem mají komunikovat s médií a s veřejností. Tuto dovednost by zcela jistě měla zvládat každá veřejně činná osobnost. Česká města v rámci turistiky byla představena v rámci další přednášky, tentokrát pod názvem „Travelománie“. <br /><br />Cíl setkání, který pro letošní rok zněl „Tradiční setkání starostek, které řeší problémy spojené s činností žen v samosprávách a specifika působení žen ve veřejné správě“ byl naplněn, a tak zúčastněným nezbývá, než se těšit na další, tentokrát již 19. setkání, které je naplánováno na jaro příštího roku.<br /></p>
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama