Libor Lorenc

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.04.2014 17:00:25

Supermani v politice ČR

Supermani v politice ČR

Dovoluji si předložit můj komentář a vím, že si vysloužím vlnu kritiky, ale tak to u nás prostě je a není to dobré.

 

Nedá mi to. Nezmínit se o nešvaru dnešní doby. A tím je, pocit určitých mocných o jejich nepostradatelnosti a nenahraditelnosti při, výkonu ve funkcích na třech a někdy i více židlích. Ale měli by si uvědomit, že ta jejich zaslepenost a nadutost a troufám si říci, že i nenažranost. Již národ nezajímá a nebaví! Tokových šikovných lidí, dovolím si říci tunelářů a vyžírků národa, máme plnou sněmovnu, senát a radnice po celé ČR.

Příkladem jsou i u nás ve městě naši páni politici. Stačí se podívat na obsazení pozic radních. A hned víme, o čem je řeč. Nebo si myslíte, že brát nadprůměrný plat poslance, pak ještě další za jakého si uvolněného radního (kterého na radnici potkáte jen v den focení nebo zviditelnění se při akcích na veřejnosti) a ještě sedět a lobovat za volejbalový klub a také si za to nechat platit, je normální? Nebo být ředitelem a ještě se nechat živit námi daňovými poplatníky na radnici a být také nepostradatelný pan radní, je v pořádku? Takové příklady tam máme hned dva. A ještě nezapomenu zmínit další, co nelze přehlédnout. Náš mocný vedoucí MP a zároveň člen rady města a ještě veliký náčelník Sokola. To jsou, ale jen slabé odvary z našeho okolí. Ze sněmovny přidám jen dvě jména. Benda, Kalousek atd.……. Další a další se usadili v senátu a na krajích.

Všichni moc dobře víme, o kom jsem zde psal a jak to u nás na radnici i v celé ČR chodí a jak si ti mocní z občanů dělají hadr na ždímání, smějí se jim do očí a zabezpečují své rodiny, na mnoho generací dopředu. To si obyčejní lidé, pracující v továrnách (montovnách) anebo v marketech, dovolit nemohou. Stavět baráky, kupovat nová auta a užívat si každoroční dovolené v exotických zemích? O tom se obyčejným lidem ani nemůže zdát. Proč jsme jako národ dopustili udělat si s politiky obživu? A kdy tomu uděláme přítrž? Kolik nás je spokojených s vývojem po roce 89? Kolika lidem se splnilo očekávání lepších zítřků? Asi jen hrstce vyvolených a těm co tento režim využili k nepoctivosti a chamtivosti. Kde jsou ty sliby pánů Klause, Havla… a ostatních?  Kde je spravedlnost pro všechny? Proč opozice mlčí a nedělá vše pro, aby se tomu korytaření na úkor národa, udělala přítrž? Nezaznamenal jsem jedinou snahu, ani u nás na radnici. Udělat něco s těmi uměle vytvořenými funkcemi pro zástupce určitých stran, jen aby se vlk nažral a koza zůstala celá. A to je chyba veliká. To, že je tady nějaká koalice, která byla dohodnuta již předem. To neznamená, že jí dám pokoj a klid. Mohu tam být sám, ale dnes jsou možnosti dát vědět o tom, že bojuji za obyčejné lidi různé. A pokud jsem se tam dostal, díky právě těm lidem, musím jim být zavázán a ne se uzamknout a vlastně nečinně přihlížet všemu, co se kde děje a třeba se mi to ani nelíbí. Nemusím být doktor, inženýr. Nemusím mít vysokoškolský titul, ale musím používat svůj rozum a vidět kolem sebe. Co tíží naše občany a národ. K tomu nepotřebuji být přece PhDr. nebo Ing.

Chtěl jsem tím jen upozornit, jak se stále zvětšuje propast mezi obyčejným občanem a  nad-lidmi co si říkají politici!!

                                                                   -L. L. -

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout