MUDr. Milan Brázdil

Oficiální web, kde můžete položit dotaz: www.anoolomouc.cz
  • ANO 2011
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.06.2016 12:08:57

Při volání na tísňovou linku může pomoci každá lampa ve městě

Při volání na tísňovou linku může pomoci každá lampa ve městě

Zastupitelé hnutí ANO v Olomouci budou na jednání zastupitelstva 27. 6. předkládat návrh na zpracování projektu využití veřejného osvětlení v Olomouci pro navigaci složek integrovaného záchranného systému (IZS).

Značení má sloužit především jako pomoc složkám IZS v rámci orientace při nehodách, záchranách lidského zdraví a života a dalších nepředvídatelných situacích, které se mohou v ulicích města stát.

S iniciativou přišel lékař zdravotnické záchranné služby a zastupitel Milan Brázdil: „Z vlastní pětadvacetileté zkušenosti lékaře zdravotnické záchranné služby vím, že záchranáři a operátoři by tento systém navigace uvítali. V některých případech by jim mohl opravdu výrazně pomoci. Zvláště tehdy, kdy volající neví přesně, kde se nachází a na rychlosti zásahu záchranářů závisí lidské životy. Jsem si jistý, že i kdyby navrhované řešení mělo pomoci byť jednomu jedinému člověku, tak se vyplatí.“

Systém zlepšuje orientaci v místě vzniklých kritických situací. V okamžiku vzniku takové situace může občan zavolat na linku tísňového volání a pokud si není přesně jistý svou polohou, operátor jej navede na číslo sloupu, občan číslo přečte a operátor tak bude znát jeho přesnou polohu.

„Myšlenka využít veřejné osvětlení pro záchranné složky mě napadla na minulém jednání zastupitelstva, kdy se projednávalo pojmenování nové ulice, která měla nést velmi podobný název jako již existující ulice. Upozornil jsem, že může vzniknout problém při ohlašování místa pro zásah záchranné služby. V tu chvíli mě napadlo mnoho dalších případů, kdy tento systém může pomoci nejen záchrance, ale také policii či hasičům pro přesné určení místa incidentu. Jde přece o každou vteřinu,“ dodává Brázdil.

Systém značení veřejného osvětlení pro navigaci IZS funguje v řadě českých měst, včetně Prahy. Je využíván také pro značení železničních přejezdů. „Věřím, že v otázce významu a přínosu tohoto projektu najdeme s Radou města společnou řeč,“ dodává předseda klubu zastupitelů ANO Miroslav Žbánek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama