MUDr. Olga Sehnalová, MBA

  • Zlínský kraj
  • náměstkyně hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.01.2016 10:32:56

Parlament si je vědom možných dopadů na veřejné zdraví i postavení spotřebitelů

Parlament si je vědom možných dopadů na veřejné zdraví i postavení spotřebitelů

Olga Sehnalová jmenována členkou vyšetřovacího výboru EP v kauze Dieselgate.

Plénum Evropského parlamentu ve Štrasburku včera jmenovalo členy dočasného vyšetřovacího výboru, který prošetří údajná porušení unijních právních předpisů v souvislosti s měřením emisí v automobilovém průmyslu. Europoslance budou zajímat i možná selhání členských států EU a Evropské komise v prosazování stanovených pravidel.

Jako členka výboru byla jmenována i poslankyně Olga Sehnalová. "K zřízení dočasného vyšetřovacího výboru Evropský parlament přistupuje pouze výjimečně, což podtrhuje závažnost emisního skandálu v automobilovém průmyslu," zdůraznila.

"Parlament si je vědom možných dopadů na veřejné zdraví, postavení spotřebitelů či ekonomické důsledky kauzy, ale také na celý proces důvěryhodnosti přijímání a uplatňování společných evropských pravidel. Využije proto své pravomoci prošetřit možné porušování práva," uvedla poslankyně, která do výboru byla jmenována jako členka parlamentních výborů pro dopravu a ochranu spotřebitele.

Mandát výboru, o jehož ustanovení bylo rozhodnuto na konci loňského roku, spočívá ve shromáždění a analýze informací a prošetření údajného:

  • selhání Komise při plnění povinnosti přezkumu zkušebních cyklů používaných pro měření emisí,
  • selhání Komise a orgánů členských států přijmout náležitá a účinná opatření pro dohled nad prosazováním a k prosazení výslovného zákazu odpojovacích zařízení,
  • selhání Komise zavést včas zkoušky odrážející skutečné jízdní podmínky,
  • selhání členských států přijmout předpisy, které stanoví účinné, přiměřené a odrazující sankce vůči výrobcům za porušení pravidel

a také zda Komise a členské státy měly důkazy týkající se používání odpojovacích mechanismů před 18. zářím 2015, kdy skandál vypuknul.
Vyšetřovací výbor bude mít 45 členů a budou v něm zastoupeny všechny politické skupiny. Do 6 měsíců výbor předloží průběžnou zprávu o své činnosti, nejpozději za rok výslednou zprávu svého šetření a vydá v této věci doporučení, která uzná za nezbytná. Vyšetřováním nejsou nijak dotčeny pravomoci vnitrostátních soudů a soudů Unie.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama