MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.11.2010 8:34:00

Boj se sílícím mezinárodním terorismem nelze ukončit

Boj se sílícím mezinárodním terorismem nelze ukončit

Prohlášení předsedy Senátu k událostem posledních dní.

"Události posledních dní, které jsou spojeny s aktivitami sítě mezinárodního terorismu, opírající se v drtivé většině o extremisty z řad muslimských fundamentalistů (pokus dopravit výbušniny do USA či francouzskému prezidentovi spolu s výbuchem na švýcarském velvyslanectví v Aténách a nálezem další výbušniny na velvyslanectví Bulharska a Ruské federace) opět dokázaly, že boj se sílícím mezinárodním terorismem nelze ukončit.

Kromě odsouzení teroristických aktivit bych zároveň rád odsoudil i snahy části české politické scény, která si vážnost této problematiky stále neuvědomuje a dokonce své krátkozraké názory populisticky zneužívá v ovlivňování české veřejnosti při své kritice aktivit Armády České republiky v zahraničních misích i dalších snah o obranu ohrožené euroatlantické civilizace.

V zemi, která zažila mnichovský diktát v září 1938 a sovětskou okupaci v srpnu 1968, je tento druh politiky věčných ústupků a kapitulací dvojnásob škodlivý. Rád bych proto podpořil všechny snahy o realistický pohled na tuto závažnou problematiku, která si zákonitě vyžaduje místo podpory pasivity a pštrosí politiky aktivní odpor ke všemu, co ohrožuje svobodu, demokracii a elementární lidská práva."
MUDr. Přemysl Sobotka, předseda libereckého RS ODS a předseda Senátu PČR
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama