MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2011 19:29:11

Protest lékařů může v budoucnu prohloubit deficit státního rozpočtu

Protest lékařů může v budoucnu prohloubit deficit státního rozpočtu

Sobotka a Klaus jednali o domácí i zahraniční politice.

V dnešních dopoledních hodinách se sešel 1. místopředseda Senátu Přemysl Sobotka s prezidentem Václavem Klausem. Téměř hodinu trvalo jednání těchto dvou politiků, jehož předmětem byla diskuze nad politickou situací v ČR i zahraničí. "Shodně jsme konstatovali, že vyřešení a zklidnění protestu lékařů je bezesporu dobrou zprávou pro pacienty, nicméně tento protest nereflektoval současnou ekonomickou situaci a může tudíž v budoucnu prohloubit deficit státního rozpočtu," uvedl Přemysl Sobotka a dodal: "Jako prioritu pro stabilizaci rozpočtu oba vnímáme nutnost pokračování reforem v ČR."

V rámci zahraniční politiky Sobotka i Klaus odmítají další předávání pravomocí do Bruselu a pokusy o federalizaci EU. Se znepokojením oba sledují vývoj situace na Blízkém a Středním východě, která může destabilizovat celý region.

Závěrem setkání se rovněž diskutovalo nad tématem 20tého výročí založení ODS, které bude letos v dubnu.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama