MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.11.2015 9:33:15 - IvanaBe

víte, že bratr pana Pelikána je velmi aktivní muslim ?

Vážený pane Sobotko, víte o tom, že starší bratr pana Pelikána , pan Petr Pelikán, je velmi aktivní muslim, zastupující v ČR jako konzul muslimský stát Sudán ? A že v tisku prohlašuje, že řezání hlav Američanům je banalita ? A že ho v jednom článku označují nejen za muslima, ale i za islamistu ? A ministr Pelikán teď vyhrožuje těm, kdo demonstrují proti islamizaci a bojí se atentátů !!! to je absolutní střet zájmů, pan Pelikán na pozici ministra nezastupuje občany ČR, ale dělá kroky směřující k podpoře jeho bratra , potažmo islámu v ČR !!!
Podívejte se na http://www.reflex.cz/clanek/komentare/58529/jiri-x-dolezal-islamista-v-ceske-televizi-jen-mu-urizli-hlavu-a-co-jako.html , je to tam popsáno, a jsou i další odkazy na webu na tohoto českého muslima, bratra ministra spravedlnosti... Je tu česká vláda pro české občany nebo pro islamizaci ČR ? S pozdravem Ivana Berkova

Odpověď

25.11.2015 13:22:05 - MUDr. Přemysl Sobotka
Odmítám lidi lustrovat podle jejich vyznání.  A odmítám rovnítko mezi teroristickou organizací s názvem Islámský stát s islámem. Muslimové, křesťané i židé žijí v Evropě vedle sebe po staletí. Máme za sebou otřesnou zkušenost holocaustu, kdy došlo k pokusu jeden národ a jedno náboženství smést ze země. To se prostě nemůže opakovat.

Na druhou stranu jsem obhájcem tradičních hodnot západní civilizace, jakými jsou osobní svoboda, osobní zodpovědnost, demokracie a tolerance, oddělení státu od náboženství.

Některé tyto hodnoty jsou v některých západních zemích vykládány jako bezbřehá tolerance k porušování platných zákonů.

To samozřejmě odmítám, protože to je podhoubí terorismu, který si islám bere jen jako ideové rukojmí.

A pokud pan Pelikán skutečně podporuje a schvaluje násilí na lidech, podejte trestní oznámení.