MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.07.2016 21:51:00

Mladým vědcům musíme nabídnout jasnou perspektivu, jinak je ztrácíme

Mladým vědcům musíme nabídnout jasnou perspektivu, jinak je ztrácíme

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v úterý 19. července vedl českou delegaci během neformálního jednání Rady pro konkurenceschopnost, která proběhla v Bratislavě v rámci slovenského předsednictví EU.

 V části týkající se výzkumu byla hlavním tématem zasedání Rady podpora mladých vědců a obecně zvýšení atraktivity vědecké kariéry pro mladé spolu s podporou investic do lidského potenciálu ve výzkumu a vývoji. Druhým tématem jednání pak bylo nastavení podmínek na podporu inovativních malých a středních podnikatelů.

„Asi nikdo nepochybuje o tom, že motivovaní mladí vědečtí pracovníci jsou klíčem k budoucnosti evropského výzkumného prostoru a k posilování konkurenceschopnosti Evropské unie v globální soutěži. Česká republika a všechny ostatní členské státy proto musí takovým lidem nabízet perspektivu k tomu, aby v Evropě zůstávali. Čili nikoli všemožné bariéry, ale naopak atraktivní prostředí s jasnými možnostmi kariérního růstu a s podporou mobility, které tu udrží kvalitní pracovní sílu a zároveň přiláká špičkové zahraniční vědce na evropská výzkumná pracoviště,“ řekl k jednání místopředseda vlády Bělobrádek.

Bratislavská deklarace

Omezování bariér pro podnikání inovativních malých a středních podnikatelů (MSP) bylo druhým tématem neformálního jednání ministrů v Bratislavě. Především pak nastavení podmínek pro vytvoření udržitelného evropského ekosystému na podporu MSP. „Česká republika si jako otevřená a proexportní ekonomika dobře uvědomuje význam a nutnost podpory inovací a inovativního chování malých a středních firem. Daňové úlevy stimulující spolupráci takových firem s akademickými pracovišti, která velmi vázne; inovační vouchery, snadnější přístup k rizikovému kapitálu nebo ‚start-up visa‘ pro usnadnění podnikání v zahraničí, to jsou některé z nástrojů podpory, které bychom měli i nadále rozvíjet a vylepšovat,“ doplnil místopředseda vlády.

V průběhu neformálního jednání byla představena i tzv. Bratislavská deklarace, kterou připravili mladí výzkumní pracovníci z členských států Evropské unie a která navazuje na výstupy konference k podpoře mladých vědců konané v Bruselu na začátku června.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama