MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.11.2016 7:35:00

Vítám chystané projekty popularizace vědy v České televizi

Vítám chystané projekty popularizace vědy v České televizi

Veřejnoprávní Česká televize pro příští rok připravuje do vysílání speciální sérii pořadů o české vědě, které budou popularizovat nejen úspěchy v nejrůznějších vědních oborech, ale také slavné i méně známé české vědce.

Na dnešní tiskové konferenci v prostorách Akademie věd projektu vyjádřil podporu místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

„Popularizaci vědy považuji za zásadní a jsem rád,  že k tomu Česká televize přistoupila aktivně a zodpovědně. Navíc letošní rok je pro podporu vědy a výzkumu historickým mezníkem, protože se mi ve vládě podařilo prosadit na příští rok pro tuto oblast historicky nejvyšší rozpočet. Hovoříme zde o celkové částce 32,7 miliard korun a za neméně důležitý považuji fakt, že rozpočet na oblast vědy a výzkumu je poprvé připraven ve střednědobém a dlouhodobém výhledu na pět let dopředu, což přispěje k další stabilizaci celého systému," ocenil přístup veřejnoprávní televize místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.  

Nová série pořadů zaměřených na českou vědu pokrývá různé, často velmi specifické, obory, sleduje přední osobnosti současnosti i největší historické úspěchy našich badatelů. Zároveň jde o pořady žánrově pestré, od denního zpravodajství přes docusoapy a solitérní dokumenty až po večerní zábavní formáty, které osloví různé typy diváckých skupin.

„Význam českých odborníků v mnoha vědních disciplínách překračuje naše hranice, mnozí z nich patří mezi nejuznávanější vědce v celosvětovém kontextu. Povědomí o tom, co dokázali, i o tom, na čem a jak pracují, je však mezi širokou veřejností stále spíše omezené. Přitom vliv jakýchkoli posunů na poli vědy a výzkumu je pro naši společnost zcela zásadní,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodal: „České televize se proto rozhodla zaměřit na sféru vědy ještě intenzivněji než doposud. V rámci redakce Zpravodajství jsme vedle domácí, zahraniční, ekonomické a kulturní redakce založili i samostatnou redakci vědy a připravili jsme speciální sérii pořadů, od žánru zábavy po dokumenty, které budou mapovat minulost i současnost české vědy.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama