MVDr. Stanislav Mišák

  • ČSSD
  • Zlínský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.12.2014 6:50:00

Projekt „KUDY KAM“ u konce (?)

Projekt „KUDY KAM“ u konce (?)

Závěrečná konference uskutečněná dne 9. prosince 2014 byla posledním setkáním účastníků projektu „KUDY KAM – orientace žáků Olomouckého a Zlínského kraje v systému veřejné správy“.

Projekt v hodnotě přes 6 milionů korun byl od ledna 2012 realizován Zlínským krajem ve spolupráci s krajem Olomouckým. Financován byl plně z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Projekt bude ukončen k 31. prosinci 2014, nicméně jeho výstupy budou nadále k dispozici cílovým skupinám i veřejnosti. Za ten nejdůležitější lze považovat internetový portál www.kudykam.eu, nápomocný zejména žákům posledních ročníků základních škol a žákům středních škol. Portál je přehledem čtyř stovek životních situací členěných do oblastí: školství a životní prostředí; rodina a vztahy; občansko-právní; sociální a zdraví. Nabízí tak řešení situací, ve kterých se žák může ocitnout poprvé. Portál radí s úkony spojenými se studiem i s jeho ukončením, s hledáním zaměstnání či zahájením podnikání, s mezilidskými a rodinnými vztahy, s výskytem patologických jevů ve společnosti i s mnohým dalším. Přes 3 tisíce žáků ze Zlínského a Olomouckého kraje bylo s portálem seznámeno prostřednictvím lektorů projektu přímo ve školách. Na šest set výchovných poradců, vedoucích a pedagogických pracovníků pak prostřednictvím workshopů. Spolupráce lektorů z veřejné správy se školami a žáky přispěla také k přiblížení (pro žáky někdy nepřehledného) sektoru veřejné správy.

Dle ohlasů účastníků projektu i statistických údajů je portál dobrou pomůckou žákům, ale i učitelům, kteří jej využívají při výuce všeobecně vzdělávacích předmětů. Podobně mají učitelé díky projektu k dispozici Metodiku veřejné správy, která je návodem na práci s portálem i popisem fungování orgánů veřejné správy s adresářem kontaktů na nejdůležitější instituce obou do projektu zapojených krajů.

Portál KUDY KAM je součástí školského informačního portálu ZKOLA, se samostatnou doménou www.kudykam.eu. Tým projektu „KUDY KAM – orientace žáků Olomouckého a Zlínského kraje v systému veřejné správy“ věří, že webové prostředí bude i nadále nejen pomůckou při řešení nejrůznějších situací, ale i zdrojem užitečných informací z oblasti veřejné správy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout