Marek Novák

  • ANO 2011
  • Zlínský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.04.2020 12:25:27

Domácí týrání pod rouškou ministerského zákazu

Domácí týrání pod rouškou ministerského zákazu

Nejde o životy? O Váš, paní Maláčová, určitě ne. Ministryně Maláčová několikrát uvedla, že přerušení poskytování sociálních služeb neohrožuje životy. Opak je bohužel pravdou.

Aktivizační sociální služby pomáhají ohroženým rodičům s dětmi, seniorům nebo týraným osobám. Ti potřebují ochranu před agresorem, ať už pro sebe nebo pro své děti. Jakýkoliv výpadek těchto služeb může vést k vyostřování jejich situace. Vezměme si příklad z našich nemocnic, i ty už začínají poskytovat jinou než neodkladnou péči.

Jak před několika dny informovala média, na ministryni se obrátili pracovníci poskytující bezprostřední pomoc obětem domácího násilí. Těm totiž ministerstvo práce a sociálních věcí zakázalo vykonávat činnost. A to i distančně! I kraje nebezpečí rozpoznaly a těchto sociálních pracovníků se zastávají. Nejsou totiž na rozdíl od ministerstva odtrženy od reality a chápou bezvýchodnou situaci ohrožených lidí. Je potřeba tyto služby obnovit a hned.

I v současné epidemii je totiž nesmysl zakazovat i distanční poskytování služeb. Mám na mysli online nebo telefonické poskytování služeb. V opačném případě nebudou mít týrané matky s dětmi zastání před agresory. Situace přitom, vzhledem k mimořádným opatřením, mohou velmi rychle eskalovat. Násilníci jsou totiž se svými potenciálními oběťmi 24 hodin denně. Osoby obývající jednu domácnost totiž před agresorem de facto nemají kam utéct, zatímco za normálního stavu se mohly obrátit na příbuzné nebo žádat o azyl v azylových domech.

Vyzývám Vás paní ministryně, obnovte činnost těchto organizací a nenechávejte týrané osoby napospas agresorům.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama