Marek Novák

  • ANO 2011
  • Zlínský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.02.2020 12:38:14

MEZINÁRODNÍ DEN ASPERGROVA SYNDROMU I V ČESKÉ REPUBLICE

MEZINÁRODNÍ DEN ASPERGROVA SYNDROMU I V ČESKÉ REPUBLICE

K osvětě tématu problematiky života lidí s poruchou autistického spektra (PAS) slouží také Mezinárodní den Aspergrova syndromu a tisková konference.

 Marek Novák se v této problematice angažuje jako člen Odborné skupiny pro koncepční řešení problematiky života osob s PAS a také proto vystupoval na tiskové konferenci k mezinárodnímu dni. “Jsem velmi rád, že se v problematice, která je pro Českou republiku relativně nová, daří plnit důležité podněty vycházející z vládní odborné skupiny. Jako zástupce výboru pro sociální politiku musím v první řadě vyzdvihnout postupné plnění úkolu v oblasti rozvoje a podpory sociálních služeb, zaměřených na práci s lidmi s poruchou autistického spektra. Zde jsme ale na začátku, jelikož je třeba dále stabilizovat a posilovat financování sociální práce na obcích,“ uvedl Marek Novák.
Zdůraznil také, že před všemi, kteří se problematice věnují, je stále mnoho výzev. Jde například o rozvoj chráněného bydlení, hledání vhodných pracovních míst a rozvoj informovanosti všech subjektů, které ve své praxi s lidmi s PAS komunikují, případně o nich rozhodují.
Marek Novák chce také využít toho, že je ve sněmovně členem výboru pro bezpečnost, a proto se chce věnovat také problematice informovanosti policie, městské policie,  hasičů a vězeňské služby. „Příslušníci těchto sborů přicházejí mnohdy v první linii do styku s osobami s poruchou autistického spektra a je důležité, aby byli v první řadě schopni takového člověka poznat a v řadě druhé s ním umět pracovat,“ uvedl.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama