Martin Zrzavecký

  • ČSSD
  • Plzeň
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.09.2014 18:05:16

Naše plány v Plzni? Akvapark, městský pivovar, školky i zařízení pro seniory

Naše plány v Plzni? Akvapark, městský pivovar, školky i zařízení pro seniory

Vybudování akvaparku u bazénu na Slovanech, přestavba kulturního domu v Červeném Hrádku na denní stacionář pro seniory a školku nebo výstavba městského pivovaru Světovar.

To jsou tři z mnoha konkrétních projektů, kterými by sociální demokracie v následujících čtyřech letech chtěla zlepšit život obyvatel Plzně. Blíže o nich hovoří ekonomický náměstek primátora a lídr kandidátky ČSSD v Plzni Martin Zrzavecký.

Vy máte ve volebním programu řadu zcela konkrétních plánů a projektů. Je to tak?

Ano, nechceme lidem předkládat populistické sliby. Máme čerstvé zkušenosti z řízení města a dokážeme si naprosto jasně představit, co je reálné a co ne. Samozřejmě jsou našimi prioritami ´velké´ věci, jako je dostavba Západního okruhu, dokončení modernizace Úpravny vody nebo přestupního uzlu Šumavská. Neméně důležité jsou ale i ´menší´ projekty, které mají obrovský vliv na kvalitu života lidí, například přestavba kulturního domu v Červeném Hrádku.

Co zde má vzniknout?

Chtěli bychom získat budovu kulturního domu v Červeném Hrádku do vlastnictví města a přestavit ji na denní stacionář pro seniory a mateřskou školku. Budou zde služby pro dvě rozdílné generace, které si ovšem mohou hodně předat.

V souvislosti s mateřinkami plánujete ještě přinejmenším jednu zásadní novinku. Jakou?

Chceme prosadit prodloužení otevírací doby mateřských školek od 6 do 18 hodin a zřízení dalších jeslí. Poptávka po rozšíření těchto služeb je mezi rodiči veliká. Pokud musí děti každý den vyzvednout třeba do čtyř do odpoledne, bývá to pro ně velká komplikace.

Proč prosazujete výstavbu akvaparku v rámci už existujícího bazénu na Slovanech?

Město už v roce 2009 nechalo zpracovat studii rekonstrukce plaveckého areálu na Slovanech. Podle ní může dojít k zastřešení venkovní části, kde je naplánován akvapark. Vše by bylo na jednom místě, neměli bychom dvoje provozní náklady a neodlákali bychom návštěvníky slovanského bazénu jinam. Celkový odhad nákladů je 300 milionů korun. Ale předpokládám, že konečná částka bude nižší. Cena stavebních prací šla významně dolů a podle zmíněné studie se již postupuje a je tedy z části realizována.

Jak jste přišli na myšlenku výstavby městského pivovaru na Světovaru?

V současnosti se v části areálu budují nové prostory pro Archiv města Plzně a ve zbytku má vzniknout tzv. Cultural Factory – středisko alternativní i klasické kultury a dějiště různých výstav, přednášek, performancí atd. Ovšem dotace, která je na to nezbytná, je více než nejistá. Proto má ČSSD náhradní řešení, a tím je vybudování městského pivovaru.

Proč zrovna městský pivovar?

Pivovar na Světovar historicky patří a podpořil by pivovarnickou tradici města Plzně. Pokud padne projekt kulturní fabriky, nemá město pro areál jiné využití. Pivovar by přinesl finanční příjmy do městské kasy, nabídl by možnost spolupráce dalším podnikatelům i řadu pracovních míst.

Martin Zrzavecký
Ekonomický náměstek a kandidát na primátora města Plzně za ČSSD

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama