Martin Zrzavecký

  • ČSSD
  • Plzeň
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.02.2017 20:53:00

Primátor Zrzavecký poděkoval mladému Plzeňanovi za záchranu topícího

Primátor Zrzavecký poděkoval mladému Plzeňanovi za záchranu topícího

Primátor Martin Zrzavecký poděkoval sedmnáctiletému Davidu Kovrzkovi, který na konci ledna zachránil v Plzni topícího se bruslaře z řeky Mže.

 „Několikrát do roka mám možnost mluvit s těmi, kteří zachránili život. Jsou to většinou lidé z městské a státní policie, záchranáři, hasiči. Podobně mladého člověka, jako jsi ty, který měl odvahu a zachránil život, to je jev ojedinělý, takže velká úcta,“ řekl studentovi plzeňské hotelové školy primátor.

Davida Kovrzka posadil v salonku historické radnice na čestné místo, do křesla, v němž sedávají návštěvy nejvzácnější, tedy velvyslanci, delegace ze zahraničí i významní čeští představitelé. „Seděl tu i kardinál Gianfranco Ravasi, jeden z nejvyšších představitelů církve,“ doplnil primátor.

„Dne 30. ledna v podvečer hrál David se svým kamarádem fotbal na ledě pod Rooseveltovým mostem. Byli svědky toho, že se v blízkosti pilíře propadl do vody bruslař. David se zachoval jako chlap, neváhal. Když i pod ním začal led praskat, tak si lehl, sundal mikinu, použil ji jako lano a mládence zachránil,“ popsal událost Miroslav Široký, ředitel Hotelové školy Plzeň, který dnes mladého muže na přijetí u primátora doprovodil. Davidovi jakožto budoucímu kuchaři za jeho skutek už poděkovalo i vedení školy, dostal sadu profesionálních nožů. „Když jsem mu je před třídou předával, zažil David standing ovation, takže už i jeho spolužáci si uvědomují, co udělal,“ doplnil Miroslav Široký.

Při setkání David Kovrzek řekl, že kuchařina ho baví, k dokončení posledního ročníku školy mu chybí už jen pár měsíců. Od vedení města dostal dárek, osobní notebook.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama