Martin Zrzavecký

  • ČSSD
  • Plzeň
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.01.2017 5:26:00

Primátor Zrzavecký podpořil Tříkrálovou sbírku, vzal na sebe kostým Baltazara

Primátor Zrzavecký podpořil Tříkrálovou sbírku, vzal na sebe kostým Baltazara

Netradičním způsobem podpořil primátor města Plzně Martin Zrzavecký charitativní Tříkrálovou sbírku.

 Spolu s biskupem Plzeňské diecéze Tomášem Holubem a hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem na sebe dopoledne vzali kostým tří králů a v doprovodu dětí z pěveckého sboru 34. základní školy v Plzni vyrazili koledovat do ulic Plzně.

Na své trase se projeli i speciální Tříkrálovou tramvají, v níž se mohli Plzeňané od 9 do 18 hodin svézt zdarma, zazpívat si písně spolu s malými koledníky i známými hudebníky a přispět do pokladniček v rámci sbírky. Na kytaru koledníky v tramvaji doprovázel emeritní biskup František Radkovský.

„Jsem velmi rád, že se mohu takto zapojit pro dobrou věc, atmosféra byla skvělá. Chci zajistit, aby se z toho stala tradice,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Koledníci oslovovali zpěvem známých písní kolemjdoucí na ulici, mnoho Plzeňanů ale za nimi přicházelo samo. Na své dnešní cestě nevynechali Kašpar, Melichar a Baltazar návštěvu plzeňské radnice, biskupství, ale také například ani objekt banky na Masarykově náměstí.

„Lidé dávají více než loni, jsou štědřejší,“ uvedla učitelka Jarmila Procházková, která vede dětský pěvecký sbor Jiřičky při 34. základní škole v Plzni. Právě ona dnes spolu s 12 dětmi doprovázela netradiční tři krále. Do zapečetěných kasiček, jejichž výtěžek půjde do dvou domovů pro matky s dětmi, Domova sv. Aloise, na osobní asistenci, na podporu lidí z ulice a také část zpět do farností, lidé přispívali nejen drobné částky, ale mnozí vhodili do kasičky například i pětisetkorunové či tisícikorunové bankovky. „Pro mě i pro děti je tato akce odpočinkovou, zpravidla zpíváme v kostelech, kde to není tak uvolněné. Budeme chodit 14 dnů, od pondělí do pátku,“ doplnila čtyřiasedmdesátiletá Jarmila Procházková, která přiznala, že díky skvělé atmosféře spojené s Tříkrálovou sbírkou vždy „omládne o 20 let“.

Skupinky koledníků mohou Plzeňané i lidé z dalších měst a obcí na západě Čech potkat až do 15. ledna. Celostátní akci pořádá Charita České republiky.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama