Martin Zrzavecký

  • ČSSD
  • Plzeň
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.08.2017 7:29:00

Sportmanií jsme dokázali oslovit obrovské množství lidí

Sportmanií jsme dokázali oslovit obrovské množství lidí

Téměř 55 tisíc lidí navštívilo Letní Sportmanii Plzeň 2017, kterou čekalo včera večer slavnostní zakončení.

 Největší sportovní projekt krajské metropole v tomto roce nabídl veřejnosti možnost vyzkoušet si téměř 60 sportovních disciplín, přinesl besedy s řadou VIP sportovců, autogramiády, ranní cvičení, unikátní sestavu trampolín a další.

Většinu z návštěvníků tvořily rodiny s dětmi, během deseti dnů si speciální dřevěné medaile plzeňské Sportmanie odneslo za splněné disciplíny šest tisíc dětí. Podle vedení města splnila akce svůj účel, cílem bylo motivovat dospělé i děti k pohybu. Spokojeni jsou také zástupci sportovních klubů, díky Sportmanii získali desítky nových členů.

„Osobně považuji návštěvnost Sportmanie za velmi dobrou, dokázali jsme oslovit obrovské množství lidí. Nejsilnější byl hned první víkend, kdy přišlo 17 tisíc návštěvníků. Ukazuje se, že takováto akce má smysl. Podle našeho týmu, který ji zajišťoval, lidé na Sportmanii reagovali velmi pozitivně a hodnotili ji kladně,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Podle radního pro oblast podpory podnikání a sportu Petra Chvojky byl po celou dobu největší zájem návštěvníků o venkovní sestavu trampolín neboli Jump Arenu, dále o lanové a horolezecké centrum, žádané byly i vodní a střelecké sporty. „Za velmi úspěšná můžeme považovat ranní cvičení, v celkem osmi blocích si zacvičilo dohromady kolem 500 lidí,“ řekl Petr Chvojka. Velký zájem zaznamenali organizátoři také například o závod Predator Junior určený pro děti od čtyř do 15 let, kdy na krátké dráze s malými překážkami mohly děti startovat společně s rodiči, starší pak samostatně. Trať během deseti dnů absolvovalo 2500 dětí.

Letní Sportmanie Plzeň 2017 nabídla také besedy s řadou VIP sportovních osobností i autogramiády. Stovky lidí v hledišti amfiteátru si nenechaly ujít besedu s lezcem Adamem Ondrou a horolezcem Janem Trávníčkem nebo třeba besedu s biatlonistkou Veronikou Vítkovou. Divácky atraktivní byl také například dvojrozhovor s plzeňskými legendami, bývalým hokejistou Martinem Strakou a bývalým fotbalistou Pavlem Horváthem. „Nejvyšší návštěvnost z řad VIP osobností jsme zaznamenali tuto sobotu u profesionálního českého strongmana ve střední váze, nejsilnějšího muže Evropy a druhého nejsilnějšího muže světa Jiřího Tkadlčíka. Předvedl skutečně velkou show, kdy zvedal návštěvníky do vzduchu za opasek, na speciální konstrukci se závažím přenášel čtyři ženy a podobně,“ přiblížil Jiří Michalík, vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně.

Na bezpečnost v areálu dohlížely složky Městské policie Plzeň i Policie České republiky, po celou dobu konání akce zajišťovala ostrahu soukromá bezpečnostní agentura. Podle Aleše Průši, vedoucího Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně, nebyl zaznamenán žádný případ narušení veřejného pořádku. Kromě městské a státní policie, která měla k dispozici i speciální monitorovací vozidlo, fungovala spolupráce také s dobrovolnými a profesionálními hasiči, stejně tak byl zajištěn dohled zdravotníků.

Součástí slavnostního zakončovacího večera bylo společné sledování projekce prvoligového fotbalového zápasu FC Viktoria Plzeň a FC Baník Ostrava. Poté následovalo promítání videosestřihu s nejlepšími záběry z celé desetidenní Sportmanie. Vystoupili také zástupci města, městských obvodů i Plzeňského kraje. Večer zpestřilo představení taneční skupiny a vystoupení kapely Mydy Rabycad. Ve 22:00 se rozzářil závěrečný ohňostroj.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama