Martin Zrzavecký

  • ČSSD
  • Plzeň
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.03.2018 14:46:00

Věřím, že vyšší mzdy přilákají k PMDP i další řidiče

Věřím, že vyšší mzdy přilákají k PMDP i další řidiče

Představenstvo Plzeňských městských dopravních podniků za podpory představitelů města Plzně v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým dospělo k dohodě s odborovými organizacemi o prodloužení kolektivní smlouvy o pět let, tedy až do roku 2025.

Na základě dohody o mzdovém růstu bude v roce 2019 mzda navýšena o deset procent a v roce následujícím o dalších deset procent. V dalších letech, až do roku 2025 včetně, bude vždy navýšena o zaokrouhlenou inflaci o jedno procento.

„Věřím, že se navýšení mezd pozitivně promítne do řešení vážných problémů s nedostatkem řidičů, s nimiž se Plzeňské městské dopravní podniky, ostatně podobně jako dopravní podniky v mnoha jiných městech, již delší dobu potýkají. Předpokládám, že vyšší mzdy budou stávající řidiče motivovat, aby u Plzeňských městských dopravních podniků setrvali, a přilákají i další zájemce o tuto profesi, a že personální posílení následně přispěje ke zkvalitnění městské veřejné dopravy v Plzni,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

Kromě mzdového růstu mohou řidiči PMDP počítat od nového roku se zvýšením příplatku za práci o sobotách a nedělích na 70 korun. Od roku 2021 dojde k navýšení příspěvku na penzijní připojištění z dosavadních 1000 korun měsíčně na 1500 korun měsíčně. Ostatní benefity dané kolektivní smlouvou zůstávají zachovány.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama