Mgr. Bc. Petr Krčál

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.01.2014 10:54:15

Vzdávám se nominace na post ministra práce a sociálních věcí

Vzdávám se nominace na post ministra práce a sociálních věcí

Petr Krčál se z vážných osobních důvodů vzdal nominace ČSSD na ministra práce a sociálních věcí

Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální záležitosti a rodinnou politiku a kandidát sociální demokracie na ministra práce a sociálních věcí oznámil, že se z velmi vážných osobních důvodů vzdává nominace na člena nové koaliční vlády.

"Vzdávám se nominace na post ministra práce a sociálních věcí. Důvodem je tragická smrt bratra Jiřího, která velmi zasáhla moji rodinu. Tato bolavá událost se mimo jiné podepisuje na zdravotním stavu mých rodičů, kteří se v tuto chvíli neobejdou bez zvýšené a pravidelné péče. Oporou rovněž musím a chci být své ženě, která nedávno ukončila léčbu onkologického onemocnění. Nominace ČSSD na ministerskou funkci si velmi vážím. S ohledem na sled událostí posledních dnů však nemohu jednat jinak. Touto cestou se zároveň omlouvám budoucímu předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi a všem občanům naší země za způsobené komplikace. Rád bych zároveň popřál vše dobré vznikající vládě, v jejíž úspěch pevně věřím," uvedl P.Krčál. 

"Osobním důvodům Petra Krčála rozumím a respektuji je. Je mi velmi líto, že jeho rodinu koncem minulého týdne postihla tragická událost, která nutně mění Petrovy původně zamýšlené životní kroky. Funkce ministra vyžaduje plné nasazení a soustředění, o minulou vládou zničeném ministerstvu práce a sociálních věcí to platí dvojnásobně. Oceňuji Petra Krčála  jako jednoho z našich důležitých odborníků v sociální oblasti, ve které se nebojí i zcela nových koncepčních a odvážných řešení ani dlouhodobé tvrdé práce, ale také si ho vážím z lidské stránky jako kolegu, který mi bude v nově vznikající vládě chybět. Nového kandidáta ČSSD na ministra práce a sociálních věcí představím do konce tohoto týdne" sdělil předseda ČSSD B.Sobotka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama