Mgr. Bc. Vít Rakušan

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.10.2020 22:00:27

Podpoříme Vystrčila na post předsedy Senátu

Podpoříme Vystrčila na post předsedy Senátu

Podle předsedy Víta Rakušana by měl Senát v dnešní době ukázat, že je jednotný. Hnutí STAN proto podpoří na post předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který se osvědčil v předchozím období.

Poděkoval zároveň za dosavadní spolupráci senátorům TOP 09, kteří opustili společný klub.

Obrovsky gratuluji kandidátům STAN k vítězství v letošních senátních volbách. Ukázalo se, že naše hnutí nabízí silné osobnosti s regionální stopou, silným příběhem a vysokým kreditem. Takoví lidé jsou základem pro změnu české politiky.

Náš senátorský klub se pokusí dosáhnout důstojného postavení v senátu, voliči nám dali velkou důvěru. Máme mnoho osobností, které budou důstojně reprezentovat senát a naši zemi doma i v zahraničí.

Jsme ve zvláštní době, kdy je třeba s velkorysostí zapomenout i na letitá pravidla, že nejsilnější klub obsazuje křeslo předsedy senátu (byť bychom se k tomuto principu gentlemanské politiky, která právě senátu sluší, měli v budoucnu vrátit). Jsme uprostřed krize, kdy vláda nezvládá svou roli v domácí i v zahraniční politice. V době, kdy poslaneckou sněmovnu ovládá populistická většina. V době, kdy prezident neplní svou roli a rozděluje společnost. Tím vším roste důležitost Senátu. Proto není na místě, v podivné a napjaté době, vést personální přetlačování o pozici předsedy. Podpoříme toho, kdo se osvědčil, podpoříme Miloše Vystrčila na funkci předsedy Senátu Parlamentu České republiky.

Z našeho klubu odcházejí senátoři zvolení za TOP 09. Děkujeme jim za spolupráci, rádi jsme kolegům z TOP09 pomohli, když neměli dostatečný počet senátorů na vytvoření vlastního klubu. Celostátní politika a nové spolupráce je dovedly do klubu ODS. Přejeme kolegům mnoho úspěchů a těšíme se na další spolupráci. Jiří Růžička, který byl společným nominantem TOP a STAN, se rozhodl zůstat v klubu Starostové a nezávislí.

Vít Rakušan, předseda hnutí STAN

 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama