Mgr. Bc. Vít Rakušan

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.05.2021 22:09:00

Rezignaci nejvyššího státní zástupce považujeme za vynucenou

Rezignaci nejvyššího státní zástupce považujeme za vynucenou

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana

 Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se vzdal své funkce. Oficiálním důvodem je tlak ze strany vládních politiků, konkrétně ministryně Benešové. Ten vyvrcholil nedávným záměrem podat na něj kárnou žalobu za vyjádření k vrbětické kauze.

Je nutné si uvědomit, že demokracie stojí především na důvěře v právní stát, ve kterém pravidla hry platí pro každého stejně. Už několik let jsme v České republice svědky nabourávání tohoto křehkého vztahu, a to ze strany vládních politiků. Ministři vlády Andreje Babiše používají praktiky, které připomínají časy dávno minulé, časy totalitní.

Rezignaci nejvyššího státní zástupce v době, kdy řešíme největší diplomatickou roztržku s Ruskem a do finále se blíží i kauza Čapí hnízdo, ve které hlavní roli hraje premiér, považujeme za vynucenou, a hlavně politicky motivovanou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama