Mgr. Bc. Vít Rakušan

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.12.2020 10:13:00

Zamítnutí sněmovní verze daňového balíčku je jedinou rozumnou možností

Zamítnutí sněmovní verze daňového balíčku je jedinou rozumnou možností

Hnutí STAN vyzývá senátory KDU-ČSL, TOP 09, SEN21 a Pirátů, aby s vědomím rozpočtové odpovědnosti hlasovali pro zamítnutí navrhovaného daňového balíčku.


„Zamítnutí sněmovní verze daňového balíčku je jedinou rozumnou možností, jak se vyhnout likvidaci veřejných financí. Proto apeluji na senátory KDU-ČSL, Senátor 21 a TOP 09, aby se připojili k senátorům Starostů a nezávislých a daňový balíček v Senátu odmítli,“ říká předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

„Věřím, že Senát jako celek si uvědomuje fatální důsledky na státní rozpočet, které obnáší nesystematická změna daní v současné době. Daňový balíček s jakoukoli další kompenzací vytvoří hlubokou díru ve státní kase nejen pro příští rok, ale odrazí se na kvalitě služeb i v několika letech následujících. Senátoři dnes rozhodují o výši dluhu, která padne na hřbet dnešní nejmladší generace a jsem přesvědčený, že se ani senátoři dalších opozičních stran nenechají uchlácholit pohádkami premiéra o prospěšnosti jím navrženého kompromisu,“ dodává Rakušan.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama