Mgr. Ing. Robert Kotzian, Ph.D.

Předseda hnutí Brno+
  • BPP
  • Bohunice
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.03.2015 15:01:00

Náměstek Ander odpírá informace a vyhýbá se zákonné povinnosti

Náměstek Ander odpírá informace a vyhýbá se zákonné povinnosti

Rada města Brna schválila 16. 12. 2014 usnesení, kterým uložila náměstku primátora M. Anderovi dopracovat návrh harmonogramu a finančních nároků urbanistické soutěže na řešení nové městské čtvrti tzv. Jižního centra.

Vypsání této urbanistické soutěže je v tuto chvíli předčasný, nesystémový a populistický krok.

Spolek Brno+ požádal den po termínu pro splnění úkolu, tedy 28. 1. 2015 nám. Andera podle zákona o svobodném přístupu k informacím o poskytnutí časového harmonogramu a finančních nároků urbanistické soutěže. Dostali jsme zamítavou odpověď s tím, že uložený úkol nám. Ander v termínu nesplnil.

Proto spolek Brno+ o poskytnutí časového harmonogramu a finančních nároků urbanistické soutěže požádal znovu 11. 2. 2015 a znovu obdržel zamítavou odpověď. Opět s odůvodněním, že nám. Ander úkol dosud nesplnil.

Nezbylo nám, než o požadované informace požádat potřetí.

Odpírání informací náměstkem Anderem považujeme za účelové. Než by spolku Brno+ náměstek Ander informace poskytnul, raději je účelově označuje za nehotové a vyhýbá se tak své zákonné povinnosti. Přitom se neostýchá ne svém blogu informovat o tom, že urbanistická soutěž je prakticky připravena: „…je třeba vypsat urbanistickou soutěž, ve které se utkají ty nejlepší odborné týmy se svými nápady. Tento týden (týden od 23. 2. 2015 – pozn. Brno+) mě čeká příprava a projednání materiálu do Rady města, který vyhlášení takové otevřené soutěže umožní.“

„Je skandální, že náměstek Ander, který tak rád hovoří o otevřenosti, účelově odpírá poskytnout informace, na které je právní nárok. Raději úmyslně ani měsíc po termínu nesplnil úkol uložený Radou města,“ uvedl Robert Kotzian, předseda Brno+ a dodal: „Brno+ protestuje proti neustálému zpochybňování nestranného srovnávacího procesu variant přestavby železničního uzlu.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama