Mgr. Jan Farský

  • SLK
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 4. 2020 10:53:00

Lidé v exekucích dostali naději

Lidé v exekucích dostali naději

Pomoc lidem v dluhové pasti po dobu krize schválena v Poslanecké sněmovně. Čtrnáct dní od chvíle, kdy předseda poslaneckého klubu Jan Farský oslovil kolegy ke spolupráci na pomoci těm na hraně propasti.

 Ve skupině s poslanci Kateřinou Valachovou, Markem Výborným, Lukášem Kolaříkem a Patrikem Nacherem připravili soubor opatření, která pomohou.

„Dopady ekonomické krize nejtvrději zasáhnou občany ve finanční tísni, kteří celá léta neměli takový příjem, aby si našetřili na tyto těžké časy. Právě těmto lidem jsme ve sněmovně podali pomocnou ruku. Nově tak nebude daňový bonus a odstupné postiženo exekucí, nebude možné, aby vám exekutor oblepoval věci po baráku. Také nebude možné připravit lidi o střechu nad hlavou pro dluh do 100 tisíc korun. Je to naděje pro ekonomicky nejohroženější spoluobčany, že jsme na ně nezapomněli,“ chválí spolupráci na novele insolvenčního zákona Jan Farský.

A dodává: „Krokem, který pomůže prakticky hned, je zvýšení nezabavitelné částky z dvojnásobku na čtyřnásobek životního minima.“

STAN prosazoval také zkrácení doby v osobním bankrotu na tři roky a zrušení 30% hranice na jeho konci. Bohužel však poslanci koalice tento návrh, který by ukázal světlo na konci tunelu těm v osobním bankrotu, zamítla.

„Podle směrnice Evropské unie budeme muset nejpozději za rok dobu v osobním bankrotu zkrátit a třicetiprocentní hranice se zbavit. Nyní je vhodná doba pro tento krok a nevidím důvod, proč to musíme dále odkládat,“ komentuje zamítnutý návrh předseda poslaneckého kroku.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama