Mgr. Jan Farský

  • SLK
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.02.2020 15:11:00

Regionům je potřeba pomoci

Regionům je potřeba pomoci

Komentář na facebookovém profilu k nutnosti rozvoje regionů

 Tohle je naprosto zásadní téma pro budoucnost. Největším bohatstvím naší země jsou lidé. A my jejich schopnostmi i potenciálem trestuhodně plýtváme. V regionech se skrývá obrovská možnost růstu. A my tam naopak zvětšujeme problémy.

Přehlížení regionů nás dožene. V ekonomické, sociální i politické rovině. A vždycky negativně. V regionech se teď rozhoduje, jaká bude naše země za 20 let. A ten pohled není optimistický.

Řešení není rychlé, není jednoduché, ale musíme začít. Pomocí regionům pomůžeme celé zemi. Jak?

  • pracovní místa v regionech pro vzdělané lidi. Vzdělaní lidé posílí místní komunitu, dotlačí ke zkvalitnění škol, budou silnějšími zastánci regionů v centru. Proč nepřesunout část úřadů z centra do krajských měst?
  • kvalitní školství - od základních po vysoké školy. Co třeba nová vojenská vysoká škola v severních Čechách - díky armádnímu financování není žádný ekonomický blok pro vstup do školy, umožní tak studovat i dětem ze složitých sociálních poměrů obory jako medicína, strojírenství, IT.
  • infrastruktura - silniční i železniční. Vlaky jsou většinou jen o málo rychlejší, než za Rakouska-Uherska.
  • zajistit dostupnost služeb v regionech. Zubaři, lékaři, obchody. Prostě zdravotníky přes zdravotní pojišťovny lépe finančně motivovat. A obchody? Peníze se musí držet v regionech. A začít můžeme třeba u zemědělských dotací, které nemají končit v centrálách agrobaronů.
  • atd. - budu rád, když další návrhy napíšete do komentářů, díky!

Regionům je potřeba pomoci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama