Mgr. Jan Grolich

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2022 11:30:00

Vidíme, že to funguje a není potřeba se ničeho bát

Vidíme, že to funguje a není potřeba se ničeho bát

Zvažte posilující dávku, vybízí kraj Jihomoravany

Na umělé plicní ventilaci zatím v České republice neleží žádný pacient s covidem, který má za sebou posilující dávku očkování. Účinky očkování jsou v praxi znát, upozorňuje nová kampaň, kterou dnes (24. ledna 2022) spouští Jihomoravský kraj.

Její součástí jsou informační spoty, které mohou lidé zaslechnout ve vybraných rádiích a zahlédnout na sociálních sítích i ve spojích hromadné dopravy IDS JMK. Na základě aktuálních statistik kraj zpracoval i letáky, které rozešle městům a obcím.

Cílem kampaně je vybídnout lidi, aby zvláště teď, když stoupají počty nakažených kvůli nové variantě omikron, zvážili třetí dávku očkování. „Vidíme, že to funguje a není potřeba se ničeho bát. Lidé s posilující dávkou mají více než 90% šanci, že je ochrání proti těžkému průběhu, a více než 80% šanci, že se jim nemoc vyhne úplně. To jsou velmi optimistická čísla. Když jsem měl jít na posilující dávku já, tak nebylo moc nad čím přemýšlet,“ prohlásil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Šíření mutace omikron bude velmi rychlé, jak předpovídají i modelové odhady. Očekává se proto i větší počet příjmů v nemocnicích. „Omikron je třikrát nakažlivější než delta. Kvůli narůstajícímu počtu karantén může tvrdě zasáhnout život každého z nás. Vysoká čísla navíc znamenají riziko, že se nám opět zahltí nemocnice. Nečekejte, v očkovacích centrech je teď míst dostatek,“ apeluje radní pro oblast zdravotnictví Jiří Kasala.

Posilující dávku dostalo ke 23. lednu 2022 v Jihomoravském kraji přes 32 procent obyvatel. Zájemci se mohou na jižní Moravě nechat naočkovat na 19 místech, jejich seznam najdou ZDE. V terénu jsou také mobilní očkovací týmy.

Video ke kampani ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama