Mgr. Jana Pastuchová

  • ANO 2011
  • Liberecký kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.10.2019 7:32:00

V sociální oblasti má Česká republika stále co dohánět

V sociální oblasti má Česká republika stále co dohánět

Poslankyně za Liberecký kraj Jana Pastuchová (ANO) se stala předsedkyní Výboru pro sociální politiku Parlamentu ČR. Ve funkci ji potvrdila poslanecká sněmovna.

 V sociální oblasti má Česká republika stále co dohánět. Ráda bych se zaměřila na několik témat, mezi která například patří rodinná politika a fungování lékařské posudkové služby. Do konce roku bychom měli také řešit novelu zákona o sociálních službách a zákon o zálohovaném výživném. Práce tedy budeme mít opravdu hodně.

Za velikou výzvu považuji spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. S paní ministryní Maláčovou se v mnoha názorech rozcházíme. Věřím však, že se nám vždy podaří najít nějaký kompromis a výbor bude pro ministerstvo partnerem, nikoliv protivníkem. Cíl máme přeci stejný.

Díky bývalé předsedkyni Radce Maxové mám na co navazovat. Členkou výboru jsem byla i v předchozím volebním období, takže jeho práci detailně znám.

Činnost poslaneckých výborů a komisí považuji za naprosto zásadní. Skutečně se tam pracuje, a to bez ohledu na politickou příslušnost a bez politických divadel pro kamery. Roli předsedkyně Výboru pro sociální politiku proto přijímám s velikou pokorou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama