Mgr. Karel Krejza

  • ODS
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.05.2024 13:06:41 - Lucie Š.

Ukrajina

Dobrý den, co si myslíte o novém mobilizačním zákonu na Ukrajině? A měli bychom ,,vyhostit" Ukrajince, kterých se to týká? Mně to přijde nehumánní, Češi v minulosti (např. za okupace) taky ve velkém emigrovali a podle všeho se ani teď nehrnou do armády, a to nejsme ve válce. Ani já bych do války svého syna neposlala. Chápu Ukrajinu, že potřebuje posílit armádu, bohužel se pro ni konflikt nevyvíjí vůbec dobře a obávám se, že ani dobře neskončí a myslím, že si to uvědomují i Ukrajinci, co tak logicky nechtějí bojovat. Nebo Vy věříte, že má šanci nad Ruskem vyhrát? Paradox taky je, že tato vláda už loni řešila, jak se bude podílet na obnově Ukrajiny, jak to pro nás bude výhodné atd., což mi přišlo jak černý humor, ale domysleli jste i to, co bude, když válka ještě řadu let neskončí nebo Ukrajina prohraje? Co bude se všemi těmi uprchlíky, kterým poskytujeme azyl, a kteří o něj zřejmě ještě požádají?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

08.05.2024 9:13:53 - Mgr. Karel Krejza
 Dobrý den, začnu od konce... 120 tisíc uprchlíků z Ukrajinu si tu našlo práci a na sebe si vydělají. Pomáhají české ekonomice, jelikož zaplnili místa, která se dlouhou dobu zaplnit nedala. Stejně jako utekli Ukrajinci, utekly i statisíce Rusů. Také nechtějí bojovat. A jak vidíte po dvou letech konfliktu, Ukrajina prostě potřebuje vojáky, jde o přežití země a tady musí bohužel humánnost stranou. Máte pravdu s těmi konferencemi o obnově je to trochu předčasné, ale musíte to chápat jako gesto. Azyl je vždy dočasný, tento typ ochrany může prostě skončit, pokud se situace zklidní. Odhadnout výsledek je těžké, v každém případě naše zbrojní iniciativa a pomoc USA a EU dají Ukrajincům zbraně, které tak potřebují.