Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.08.2018 7:32:00

Provázání minimální mzdy na průměrnou se dostalo do roviny racionální diskuse

Provázání minimální mzdy na průměrnou se dostalo do roviny racionální diskuse

Komentář na facebookovém profilu k diskusi o vývoji minimálnbí mzdy

 Jsem ráda, že projekt provázání minimální mzdy na mzdu průměrnou, což navrhla ministryně Maláčová, se po první fázi ideologických výkřiků a hlupých klišé dostal do roviny racionální diskuse.

V rozhlase jsem o tom hovořila s 1. viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Janem Rafajem - a i když jsme si v něčem nerozuměli (tak samozřejmě, když pan Rafaj "kope" za zaměstnavatele, já za ty zaměstnance), musím říci, že nevidím nějakou racionální dohodu jako nemožnou. A to je fajn.

Hlavní je, že se tady rodí souhlas s provázáním minimální a průměrné mzdy pomocí nějakého algoritmu. Čímž by o minimální mzdě přestali rozhodovat politici (jak pan Rafaj říká, "přestala by to být hračka v rukou politiků"), ale stala by se veličinou určovanou vývojem celé ekonomiky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout