Mgr. Lukáš Kaucký

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.02.2018 13:21:00

Taxikáři si nesmějí brát Pražany jako rukojmí

Taxikáři si nesmějí brát Pražany jako rukojmí

Klub zastupitelů hl. m. Prahy za ČSSD chápe důvody, ale ostře odmítá formu pokračujících protestů taxikářů, kteří blokují veřejné komunikace a klíčové dopravní tepny.

„Je naprosto nepřijatelné, aby si taxikáři za účelem prosazení svých požadavků opakovaně brali Pražany jako rukojmí a paralyzovali dopravu v našem městě. Obyvatelé Prahy nemohou a nesmějí nést následky naprosté neschopnosti a diletantství ministerstva dopravy“, říká předseda klubu ČSSD Lukáš Kaucký.

Zastupitelé za ČSSD považují za kritickou a neudržitelnou situaci, kdy stávající legislativní úprava vůbec nepokrývá tzv. alternativní taxislužby. Rovněž alarmující je dlouhodobá neschopnost ministerstva dopravy předložit příslušnou legislativní změnu, byť od prvních protestů taxikářů uplynuly na začátku února přesně dva roky.

„Nejnovější prohlášení ministerstva, že na prosazení novely zákona potřebuje další rok až dva, považujeme za výsměch nejen taxikářům, ale všem Pražanům, ale i obyvatelům ostatních českých a moravských měst, které se potýkají s podobným problémem. Je to fatální selhání politického vedení resortu,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.,

„Apelujeme proto na Sdružení pražských taxikářů, aby svůj protest a nátlak směřovali přímo na ministerstvo dopravy, jež je přímo zodpovědné za stávající stav a za jeho promptní nápravu. Dva roky vedení resortu jejich protesty ignorovalo a alibisticky celý problém nechávalo na bedrech obyvatel Prahy a vedení pražské radnice,“ uzavřel Kaucký.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama