Mgr. Marie Benešová

  • ministryně spravedlnosti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.02.2020 7:32:00

Talár obléknou mladí a nadějní soudci a soudkyně

Talár obléknou mladí a nadějní soudci a soudkyně

Prezident Miloš Zeman včera za účasti ministryně spravedlnosti Marie Benešové jmenoval do funkce 35 nových soudců a soudkyň. Na české soudy nově přijde 15 žen a 20 mužů. Většina nováčků posílí soudy v obvodu Městského a Krajského soudu v Praze.

 Z celkového počtu bylo 11 justičních čekatelů, 12 kandidátů z řad asistentů soudců, 5 advokátů, 2 státní zástupci a 5 vyšších soudních úředníků. Na soudy v pražských obvodech zamíří celkem 20 soudců a soudkyň. Po třech posilách se dočkají krajské soudy v Plzni a Ostravě, pět nováčků zamíří na Krajský soud v Ústí nad Labem, tři nově jmenovaní soudci usednou na Krajský soud v Plzni, dvě posily zamíří na Krajský soud v Brně a po jednom přivítají nováčky na Krajském soudu v Hradci Králové a Nejvyšším správním soudu.

Prezident republiky jmenoval nové soudce na návrh ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Ta ke jmenování uvedla: „Mám velkou radost, že si soudcovský talár obléknou tito mladí a nadějní soudci a soudkyně. Věřím, že všichni budou vykonávat svoji funkci s maximální svědomitostí a pílí."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama