Mgr. Marie Benešová

  • ministryně spravedlnosti
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 1. 2020 19:28:00

Vydávání metodických stanovisek je krok správným směrem

Vydávání metodických stanovisek je krok správným směrem

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo na svých stránkách dvě metodická stanoviska ve vztahu k činnosti soudních exekutorů.

 První se týká problematiky přiznávání nákladů oprávněného v exekučním řízení a druhé se věnuje otázce součinnostních dotazů soudních exekutorů směrem k plátcům mzdy dlužníka.

Účelem stanovisek je veřejně deklarovat právní názor ministerstva jako dohledového orgánu nad postupem exekutorů.

„Jsem přesvědčena, že vydávání metodických stanovisek je krok správným směrem. Metodickou činnost považuji za velmi přínosnou pro všechny subjekty exekučního řízení, tedy jak pro dlužníky, tak pro samotné soudní exekutory, plátce mzdy a další." říká ministryně spravedlnosti Marie Benešová a dále dodává: „Vždycky je totiž lepší problémům předcházet tím, že předem jasně řekneme, jak na konkrétní otázku nahlížíme."

Ministerstvo se bude publikovanými metodickými stanovisky řídit při své dohledové činnosti, tedy při vyřizování stížností na postup exekutorů a při kontrolách exekutorských úřadů. Zároveň bude rozšiřovat metodickou činnost na další aktuální problémy exekučního práva.

Metodická stanoviska najdete ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama