Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.08.2020 8:38:00

Ministerstvo školství opět selhává

Ministerstvo školství opět selhává

Do začátku školního roku zbývá 14 dní a vláda stále nepředstavila žádný manuál, jak by školy měly postupovat při řešení situací, spojených s koronavirem.

 Panuje zde pouze chaos a nejistota. Ministrův návrh zákona, který zavádí povinnou distanční výuku, není možné podpořit, pokud školy nedostanou podporu, díky které budou moci takový systém vzdělávání úspěšně realizovat.

„Už za dva týdny začíná nový školní rok, ale školy zatím marně čekají na tolik potřebné manuály, které by stanovily postupy na řešení koronavirových situací. Zatímco v sousedním Polsku tamní ministerstvo představilo tyto manuály již 5. srpna, u nás zatím zaznívají jen návrhy, které opět ukazují odtrženost jejich autorů od reality školní výuky. Takové váhání je hazardem a znejišťuje rodiče, učitele i ředitele škol. Naopak s ukládáním nových povinností ministr Plaga neváhá. Nachystal návrh zákona, kterým se zavádí povinnost distanční výuky v době krizových stavů. Školy ale potřebují podporu, aby dálkové vzdělávání mohly v takovém režimu úspěšně zvládat, a stejně tak je zapotřebí pomoci rodinám, pro které je např. nedosažitelné technické vybavení. O tom už se v zákoně ale nic nepíše. Přes četné proklamace o velké přípravě na nový školní rok se ukazuje, že ministerstvo školství opět selhává,“ uvedl místopředseda ODS Martin Baxa.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama