Mgr. Pavel Svoboda

  • ČSSD
  • Liberecký kraj
  • náměstek hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1. 7. 2016 8:29:50

Chtěl jsem přispět ke splnění dívčího snu

Chtěl jsem přispět ke splnění dívčího snu

V červenci se v USA koná Mistrovství světa v interpretačním umění, kde ve zpěvu bude soutěžit i patnáctiletá Ivana Kardosová z Jablonce nad Nisou. Na její cestu přispěli jablonecké firmy i někteří Jablonečané, mezi jinými například Pavel Svoboda.

Mistrovství světa v interpretačním umění World Championships of Performing Arts 2016 se koná od 8. do 17. července. Soutěžící se utkají v tanci, hudbě, zpěvu, herectví a modelingu a Iva je členkou reprezentačního týmu ČR. Účast ve světové soutěži bude pro mladou ambiciózní zpěvačku zkušenost k nezaplacení. Respektive náklady finanční si cesta vyžádá. „Když jsem sečetla všechny položky potřebné k tomu, aby dcera do Hollywoodu mohla odletět, vyšlo mi závratných 90 000 korun. Všechny náklady, tedy letenku, ubytování, stravování i startovné, si totiž hradí každý účastník sám,“ konstatuje matka Ivany, Šárka Škarvanová.

Protože však chtěla dceři cestu do Ameriky umožnit, oslovila všechny organizace, které obvykle v podobných situacích pomáhají, s prosbou o příspěvek. Požádala o dar také město. Tam ovšem nepochodila. „Nebyla takříkajíc politická vůle podpořit jednotlivce, a tak žádost paní Škarvanové byla vyřazená. Bylo mi líto jednoho neuskutečněného dívčího snu, a tak jsem se rozhodl zařadit se do řady těch, kteří dle svých možností pomáhají, a přispět alespoň osobně,“ říká Pavel Svoboda, podle kterého je třeba mladé talenty podporovat. „V jabloneckých školách je jich hodně. Pokud ovšem nepatří mezi podporované skupiny, což je především fotbal, pak to nemají snadné. A jednotlivci zvláště,“ podotýká Svoboda, jenž letos poprvé v městském divadle předal také Cenu pro nadané. „Byl jsem překvapený, jaké děti školy na cenu nominovaly. Často se říká, jak to s tou mladou generací jde z kopce – nemám ten pocit: čtyři zachráněné lidské životy, naprosto krásná a příkladná pomoc tělesně postižené kamarádce, výborný prospěch ve škole, ohromující výsledky v jazykových a přírodovědných olympiádách nebo ve středoškolské vědecké činnosti, skvělé výsledky na sportovním poli, a to až v evropském měřítku. To jsou současné děti. A i proto jsem se rozhodl podpořit jeden sen tak prozaicky – penězi,“ vysvětluje Pavel Svoboda.

Generálka před odletem na World Championships of Performing Arts 2016 už je za Ivou, která se teď chystá na odlet. „Doufám, že v Americe uspěje a třeba získá vysněné stipendium. Přeji jí: Zlom vaz, Ivo!“ vzkazuje Svoboda.

A Šárka Škarvanová dodává, že by chtěla poděkovat také zejména Nadaci Preciosa a Josis.cz i mnoha jednotlivým dárcům. Podrobné informace k celé soutěži a její průběh můžete sledovat na FB: WCOPA CZECH - tanec hudba zpěv modeling.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout