Mgr. Pavel Svoboda

  • ČSSD
  • Liberecký kraj
  • náměstek hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27. 6. 2016 10:51:12

Podpora rodin prostřednictvím soukromých subjektů

Podpora rodin prostřednictvím soukromých subjektů

Dva roky podporuje Jablonec rodiny s dětmi od dvou do sedmi let, které nebylo možné umístit do městských mateřských škol. Podporu dle přísných pravidel poskytuje město jako příspěvek na školné v soukromých zařízeních ve výši 1000 Kč za měsíc a dítě.

Jablonečtí radní schválili její poskytování i v dalším roce.

Příspěvek pomohl při umísťování dětí mladších tří let, které kvůli kapacitě nepřijaly školky zřizované městem, starších dětí, jež se např. přistěhovaly v průběhu roku do Jablonce, a dětí se zdravotním omezením. „Od září 2015 do dubna 2016 jí využilo celkem 20 dětí a z plánovaných 356 000 Kč v rozpočtu se zatím vyčerpalo 79 000 Kč,“ konstatuje náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda.

„Soukromé subjekty nám v době největšího náporu na mateřské školy pomohly s umísťováním dětí. V našem zájmu je jejich podpora, neboť již několik let suplují ve městě chybějící jesle,“ říká Svoboda. Proces poskytování příspěvku na „školné“ zůstává ve stejném režimu jako v minulých letech, tzn. prostřednictvím zaregistrovaného a prověřeného soukromého subjektu, který rodičům sníží poplatek za své služby o příspěvek města, přičemž soukromé zařízení musí zajišťovat výchovně-vzdělávací služby dle stanovených standardů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout