Mgr. Pavel Svoboda

  • ČSSD
  • Liberecký kraj
  • náměstek hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

5. 6. 2016 3:23:36

Tentokrát se senioři učili o zdravém životním stylu

Tentokrát se senioři učili o zdravém životním stylu

Jednatřicet žen a tři muži si převzali v obřadní síni symbolicky šálu absolventa Akademie seniorů. Skončil totiž 3. semestr 3. cyklu vzdělávání pro tuto věkovou kategorii. Tématem semestru bylo Zdraví a zdravý životní styl.

„Někdo si může říci, že už bylo školy dost a jeho vzdělání je hotové a není třeba ho dál rozvíjet. Ale vy, kteří jste dnes tady, jste prokázali, že i senioři mají touhu se dále učit,“ řekl v úvodu slavnostního aktu primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl, který popřál přítomným mnoho úspěchů v dalším studiu, krásné a přiměřeně horké léto. „Věřím, že se budeme setkávat i nadále při jiných příležitostech a že nově nabyté vědomosti uplatníte v životě,“ dodal Beitl.

S pochvalou, že vzdělávat se je třeba v každém věku, se připojil také náměstek Pavel Svoboda. „Neplatí přece, že vzdělávání je pouze výsadou mladých lidí. Těší mě, že i já jsem trochu přispěl k tomu, aby byly vaše znalosti větší, abyste měli více informací a věřte mi, že jsem vaším lektorem v oblasti zdravotnického práva byl rád,“ přidal pár slov Svoboda.

Právě ukončený semestr byl tématicky zaměřený na Zdraví a zdravý životní styl. „Lektorka Jolana Strnadová přednášela například na téma Mýty o sexu v seniorském věku, Jak se zorientovat v potravinové chemii poradila Jana Škramlíková, teorii Nordic walking probírala Jarmila Podrazská a o Hygieně dutiny ústní v seniorském věku mluvila Petra Jeníčková,“ vzpomněl některé z přednášejících Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity Centra sociálních služeb, které je pořadatelem Akademie seniorů. Kromě šály dostali absolventi také růži a dárek. „V něm byl bulgur. Před každou přednáškou jsme připravili něco zdravého k snědku – bulgur, vařili jsme fenykl nebo chřest. Vše zdravé, ale běžné v prodejnách. A naši absolventi už se dívají, co kupují, aby to bylo v duchu zdravého životního stylu,“ komentoval Frydrych.

Akademie seniorů je preventivně vzdělávací projekt, který začal v září 2011. Poslední přednáška 3. semestru 3. cyklu akademie byla 25. května a slavnostní zakončení se odehrálo 31. května v obřadní síni jabloneckého magistrátu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout