Mgr. Petr Štěpánek, CSc.

  • SZ
  • Praha 4
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

7. 1. 2016 16:18:00

Kraje by neměly být závislé jen na evropských dotacích

Kraje by neměly být závislé jen na evropských dotacích

Místopředseda Strany zelených Petr Štěpánek se bude tuto sobotu ucházet o nominaci na předsedu strany.

O místo v čele Strany zelených se bude ucházet její místopředseda Petr Štěpánek. Oznámil to dnes ČTK, přesně měsíc před volebním sjezdem strany. Dosavadní šéfka zelených Jana Drápalová zatím oficiálně nesdělila, zda bude funkci obhajovat.

Štěpánek uvedl, že jeho hlavním cílem bude úspěch strany v krajských volbách na podzim příštího roku a ve volbách do Sněmovny o rok později. Do krajských voleb Štěpánek preferuje jít cestou předvolebních koalic s programově podobnými stranami. Loni Štěpánek jako pražský lídr úspěšně dovedl stranu do vedení magistrátu v rámci Trojkoalice (SZ/KDU-ČSL/STAN), sám se stal starostou největší městské části Prahy 4.

"Chci odvést aktivitu členů a příznivců Strany zelených od vnitřních věcí strany směrem k veřejnosti. Chceme, aby se jednotlivé kraje rozvíjely v rámci Evropské unie pokud možno rovnoměrně a lidé měli rovné příležitosti ve vzdělání i zaměstnanosti," uvedl ke své kandidatuře Štěpánek.

Podle něj by stát měl v krajích více investovat a regiony by měly dostat větší podíl na příjmech státního rozpočtu, aby se mohly rozvíjet a "nebyly závislé jen na evropských dotacích".

Padesátiletý starosta Prahy 4 Štěpánek založil a deset let vedl občanské sdružení Oživení, které se zabývá protikorupčními aktivitami a rozvojem cyklodopravy. Spoluzakládal pražský Automat usilující o lepší kvalitu života ve městech. Působil také na ministerstvu životního prostředí, zasedá v zastupitelstvu hlavního města.

Drápalová se do čela strany dostala po rezignaci Ondřeje Lišky v červnu 2014. Strana pod jejím řízením posílila své zastoupení v Senátu a v obecních zastupitelstvech její kandidáti obsadili 265 křesel včetně míst ve vedení hlavního města.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout