Mgr. Petr Štěpánek, CSc.

  • SZ
  • Praha 4
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.01.2015 9:12:00

Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek kandiduje na předsedu Strany zelených

Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek kandiduje na předsedu Strany zelených

Na sjezdu Strany zelených 24. - 25. ledna bude pražský krajský předseda zelených Petr Štěpánek kandidovat na předsedu Strany zelených.

Štěpánek vedl v posledních volbách pražskou kandidátku a dovedl zelené zpět do krajského zastupitelstva. Po vítězství ve svém volebním obvodu v Praze 4 se stal po dvanácti letech v opozici starostou.

Hlavním cílem nově zvoleného předsedy bude připravit stranu pro krajské volby v příštím roce a volby sněmovní v roce následujícím. V nevolebním roce 2015 se zelení zaměří na aktualizaci politického programu a budou diskutovat nad změnou stanov vedoucí k případnému zavedení spolupředsednictví.

Pro krajské volby chce Štěpánek uchopit tradiční zelená témata komunikovaná místními spolky a sdruženími, jako jsou např. úložiště jaderného odpadu, udržitelná energetika nebo dopravní dostupnost v regionech.

Na celonárodní úrovni chce otevřít celospolečenskou diskuzi o přesměrování peněz z evropských fondů ze zabetonování krajiny do posílení společenského potenciálu ve školství nebo ve službách pro seniory. Zelení jsou připravení hájit osobní i kolektivní svobody, které se pokouší okleštit korporace nebo vlády při přípravě multilaterárních smluv typu transatlantického partnerství.

“Čeká nás dekáda rehabilitace udržitelné energetiky, občané od svých volených zástupců očekávají čisté životní prostředí a kvalitu života pro děti i seniory. Právě tradiční zelené hodnoty mohou nastartovat proměnu společnosti, která bude vzdělanější, tolerantnější, a ve které se lidé budou cítit lépe, ” představuje cíle zelených Štěpánek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout