Mgr. Šárka Jelínková

  • KDU-ČSL
  • Kroměříž
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,97. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6.7.2022 17:32:00

Musíme připravit kvalitní důchodovou reformu

Musíme připravit kvalitní důchodovou reformu

Komentář na facebookovém profilu k důchodové reformě.

 Důchodová reforma - politický oříšek, kterému se všechny vlády vyhýbaly. Marian Jurečka si mne pozval do expertního týmu, který má nemalou ambici - připravit kvalitní důchodovou reformu, kterou poté schválí obě komory parlamentu. Jako senátorka, která se dlouhá léta věnuje sociální oblasti, beru tento úkol s vysokou prioritou. Nikdy neodcházím od rozdělané práce, takže pokud mi na podzim dáte ve volbách opět svoji důvěru, slibuji, že stejně jako doposud budu s maximální intenzitou pracovat na zásadních zákonech, mezi které důchodová reforma rozhodně patří.

Ve věci důchodů už se nám ale přeci jen jeden malý kousek zdařil. S lidovci jsem prosadila 500 Kč k důchodu navíc pro maminky (tatínky) za každé dítě, se kterým byli na mateřské/rodičovské dovolené. Právě nerovnosti v důchodu jsou jednou z věcí, na které chci při tvorbě komplexní reformy upozorňovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama