Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 12. 2019 15:05:00

Ministr Petříček pozval na snídani obhájce lidských práv

Ministr Petříček pozval na snídani obhájce lidských práv

Ministr zahraničí Tomáš Petříček uspořádal u příležitosti Dne lidských práv snídani v Černínském paláci, na níž pozval zahraniční obránce lidských práv, kteří žijí v ČR.

 S hosty pocházejícími z Ázerbájdžánu, Běloruska, Egypta, Íránu, Ruska, Tádžikistánu, Ukrajiny a Vietnamu diskutoval o situaci v zemích jejich původu.

„Vzhledem k naší historické zkušenosti jsme si v České republice vědomi významu aktivní podpory lidských práv a demokracie, která nadále představuje jednu z priorit naší zahraniční politiky. Toto setkání chápeme i jako příležitost vyjádřit respekt a poděkování lidem, kteří žijí a pracují v České republice a současně usilují o zlepšení situace ve svých domovských zemích,” uvedl během setkání ministr Petříček.

Obdobná setkání proběhla na více než desítce zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na snídaně, jež volně navazují na dnes již legendární snídani francouzského prezidenta Françoise Mitterranda s disidenty v Praze v roce 1988, byli pozváni místní obránci lidských práv, zástupci nevládních organizací či nezávislí novináři.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama