Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 1. 2018 10:48:00

ANO a SPD chtějí dále obstruovat vydání poslanců Babiše a Faltýnka

ANO a SPD chtějí dále obstruovat vydání poslanců Babiše a Faltýnka

Poslanci ANO a SPD požádali o mimořádné svolání Mandátového a imunitního výboru PS PČR.

Uvedené strany chtějí na příští jednání výboru pozvat spolu s poslanci Andrejem Babišem a Jaroslavem Faltýnkem také nově i vedoucího Sekce řízení rizik při správě daní Generálního finančního ředitelství Praha Jiřího Komárka. Pan Komárek byl na tuto pozici dosazen za vládnutí hnutí ANO na Ministerstvu financí ČR.

Důvodem náhlé pozvánky pana Komárka je podle spekulací to, že má mít kompromitační informace na policejního vyšetřovatele Pavla Nevtípila. Komárek byl ovšem nepravomocně odsouzen za zneužití pravomoci v kauze policejního prezidenta Tomáše Tuhého.

Místopředseda Pirátů a člen Mandátového a imunitního výboru Jakub Michálek k tomu říká: “Když to hraje Andreji Babišovi do karet, svolají ANO a SPD Mandátový a imunitní výbor do tří hodin. Rozhodnutí o vydání poslanců Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání však už od listopadu blokují obstrukcemi, které řádné vyšetření jejich kauzy sabotují.”

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama