Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.12.2018 15:21:02

Výzva vládě: Reformujte exekuce a dávky, aby byli dlužníci motivovaní pracovat

Výzva vládě: Reformujte exekuce a dávky, aby byli dlužníci motivovaní pracovat

Lidem v exekuci se často vůbec nevyplatí pracovat. A když, tak pouze načerno. Je to dáno absurdním nastavením systému sociálních dávek a částek, které se lidem exekučně strhnou z jejich mzdy.

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek proto žádá vládu prostřednictvím interpelace o vysvětlení, jak konkrétně se tento stav chystá řešit.

„Je absurdní, aby nejlepší strategií pro lidi, kteří jsou v exekuci, bylo mít nízký příjem a zároveň žádat o sociální dávky. Stát nyní trestá aktivitu lidí a prohlubuje jejich zacyklení v dluzích tím, že jim neumožňuje si legálně vytvářet úspory na nečekané výdaje. Je tak podporována šedá ekonomika, kam stát fakticky lidi v exekuci nutí přecházet,“ uvedl Michálek s tím, že chce od vlády slyšet jasná opatření, která tento podle něho zdravému rozumu se příčící paradox napraví.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout