Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.03.2018 14:53:19 - Aligátorka

ČT

Zajímá mě co Vaše strana bude dělat s problémem veřejnoprávní televize ČT,kterou nikdo nekontroluje a nikdo neví kde peníze mizí,platíme konc.poplatek na nevíme co se s těmi 7miliardami ročně děje,je to nestydaté.A ještě mě zajímá zda budete podporovat proplacení prvních 3dnů nemocenské,celý život platím nemocenskou,myslím si že málo kdo z lidí,kteří chodí do práce pro výdělek využívá tyto nepl.3 dny,ale když se stane někdy/za x roků/ tak nic nedostanete,jak to mají zapl.poslanci?? díky za váš čas

Odpověď

13.04.2018 10:36:44 - Mgr. et Mgr. Jakub Michálek
 

Dobrý den,

předně bych Vám chtěl poděkovat za Váš dotaz. Základní ideou, za kterou Piráti dlouhodobě bojují, je transparentnost při hospodaření s veřejnými prostředky. ČT si samozřejmě musí ponechat svou nezávislost, jde-li o žurnalistickou činnost či volbu programu, v tom nesmí být ze strany politiků nijak kontrolována, avšak v oblasti nakládání s veřejnými financemi by měla i ČT být transparentní, zveřejňovat své smlouvy, principy, na jejichž základech investuje do jednotlivých oblastí, případně pravidla, na jejichž základě dochází k výpočtu odměn pro vedoucí pracovníky. Hospodaření České televize by v každém případě mělo podléhat kontrole NKÚ a takový návrh bychom rádi předložili do prázdnin.

K otázce nemocenské bych rád uvedl, že si myslím, že nemocenská by mohla být placena již od prvního dne, ale pouze např. pětkrát do roka - tzv. sick days, aby nedocházelo k jejímu zneužití. O konkrétní podobě však bude rozhodovat celý náš poslanecký klub. Dovolím si doplnit, že poslanci v současné době nemají nemocenskou upravenou vůbec, což já osobně považuji za špatné a předpokládám, že se mi podaří v rámci projednávání vládního návrhu předložit vlastní návrh, který nemocenskou poslancům a senátorům zavede, aby měli stejné podmínky jako všichni normální lidé, o jejichž životech rozhodují, více viz např. zde: https://www.novinky.cz/domaci/456374-pirati-chteji-zakonodarcum-sahnout-na-penize.html.

S přáním krásného dne