Miloš Sádecký

  • ND
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.04.2018 10:24:54

Velmi zvláštní zdrcující rána

Velmi zvláštní zdrcující rána

14. dubna od 2:42-4:10 SEČ letadla a lodě ozbrojených sil USA, Velké Británie a Francie raketami zaútočily na objekty vojenské i civilní infrastruktury Syrské arabské republiky. Pečlivě se přitom vyhýbaly základnám Ruské federace.

14. dubna od 2:42-4:10 SEČ letadla a lodě ozbrojených sil USA, Velké Británie a Francie raketami zaútočily na objekty vojenské i civilní infrastruktury Syrské arabské republiky. Pečlivě se přitom vyhýbaly základnám Ruské federace v Tartůsu a Latákii.  
Celkem síly USA a GB během akce vypálily 103 raket (především typ Tomahawk, Britové pak 8 raket typu StormShadow/ScalpEG)
Syrská armáda nasadila proti útoku systémy S125, S200, Kvadrat a OSA. Tyto starší systémy ruské výroby nejsou zrovna hitem letošního léta, dal se tedy očekávat vysoce efektivní úder na syrská zařízení. 
Na rozdíl od očekávání jsou však výsledky útoku přinejmenším zarážející. Z celkového počtu 103 odpálených kusů bylo syrskými systémy zlikvidováno 71 - slovy amerického prezidenta - krásných nových a chytrých raket, efektivita těchto superzbraní dosáhla tedy sotva 33%. Dle dostupných zpráv s vyjímkou letiště v Mezze, (kam dopadlo 5 raket z 9 odpálených) a letiště Homs (3 rakety z 16 odpálených ) nebyla ostatní letiště v Djuvali (zničených raket 4/4), Djumaru (12/12), Bleji (18/18) a  Šajratu(12/12) vůbec poškozena. Vysoký počet zásahů utrpěly chemické provozy v Barza a Džaramam, kam údajně dopadlo 23 z 30 odpálených raket. Zdroje však uvádějí,že tato zařízení byla již delší dobu mimo provoz a škody vzniklé syrskému průmyslu jsou nepodstatné. Poškozeny byly také vědeckovýzkumné báze na okraji Damašku.Agentura SANA nezmiňuje žádné vojenské nebo civilní ztráty na životech (!), uvádí pouze 3 zraněné civilisty a 6 zraněných vojáků, patrně jako důsledek zničení raket odkloněných mimo trajektorii letu.

Nabízí se jistá pararela s útokem na letiště Šajrat ze 4.4 2017, kdy z obdobného důvodu - tedy domnělého použití chemických zbraní syrskou armádou v Chán Šajchůn - bylo na toto letiště vypáleno z torpédoborců USS Ross a USS Porter celkem 59 raket Tomahawk, z nichž 38 skončilo neznámo kde a zbytek zlikvidoval 6 zastaralých Migů, jídelnu mužstva a poškodil několik hangárů, přičemž startovací dráhy nebyly vyřazeny z provozu.
Tyto podivně neefektivní akce samozvané nejlepší armády světa vzbuzují řadu otazníků, především pokud si uvědomíme cenu jediné rakety Tomahawk, která v cenách z r. 2017 dosahuje 1,5 milionu USD.
Nabízí se domněnka, zda není jediným suverénním vítězem těchto vojenských akcí firma Raytheon, výrobce střel Tomahawk, které tyto aktivity mohly přinést obrat cca 240 milionů USD, čemuž napovídá i burzovní vývoj cen jejích akcií.
Nabízí se i domněnka, zda zmíněné operetní útoky nejsou jen úlitbou démonům z deep state a vojenskoprůmyslové lobby, poskytující Donaldu Trumpovi alibi nebo alespoň toleranci v jeho nelehkém  postavení, aniž by byl postaven před šílený scénář konfrontace s jadernou mocností. Tomu by napovídala i jeho úzkostlivá (a chvályhodná ) snaha vyhnout se konfrontaci se silami RF na syrském území, která je v zajímavém kontrastu k jeho maskulinní rétorice.
Chci věřit že se mé domněnky příliš neliší od reality. Pokud se mýlím, čeká nás patrně horké léto.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama