Občané městu, město občanům

"OMMO.... ejhle, člověk!"
  • OMMO
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.04.2018 22:40:35

H. Svobodová: K dnešnímu americko-britsko-francouzskému útoku na syrské pozice

H. Svobodová: K dnešnímu americko-britsko-francouzskému útoku na syrské pozice

Bohužel tento region slouží Rusku i USA mj. také jako oblast, kde se testují nové zbraňové systémy, demonstruje se vzájemná síla a využívá se "třetích stran", jenž slouží oběma velmocem.

Dnešní ozbrojený americko-britsko-francouzský útok na syrské pozice související také s vývojem chemických zbraní, jimiž syrský režim disponoval a které měly být dle mezinárodních úmluv zlikvidovány, nelze jednoznačně považovat za cestu k řešení složité situace v daném blízkovýchodním regionu. Danou oblast totiž ve velmocenském zájmu "zneužívají" jak Rusko, tak USA. Vzhledem k závažnosti situace a opakovanému použití např. právě chemických zbraní, při nichž umírají civilisté a je poškozováno jejich zdraví, by se vší vážností (o rozum opřenou) nemělo být problémem pro zainteresované strany se sejít a dohodnout se na řešení směřující k uzavření míru. Bohužel tento region slouží Rusku i USA mj. také jako oblast, kde se testují nové zbraňové systémy, demonstruje se vzájemná síla a využívá se "třetích stran", jenž slouží oběma velmocem. Komu však neslouží tyto kroky, je civilní obyvatelstvo, což opět historicky potvrzuje fakta o tom, že v zájmu velmocí bývají lidské životy až na místě posledním. Neměli bychom ale být naivní a myslet si, že Asadovu režimu na civilních obětech záleží. Chování jeho režimu pak "zneužívá" Rusko a eskaluje vlny uprchlické krize směrem do Evropy, zejména zemí EU. Tyto destabilizující kroky opětovně "otevírají" možnosti k podobným zásahům, jako byl ten dnešní. Toto "permanentní válečné hodování" dává sice velmocem tu více, tu méně pocit převahy, nevede však k řešení. Tedy ukončení války v tomto regionu a nastavení stabilizace, která by vystřídala "válečné běsnění" s riziky pro další části světa. Evropské země bez rozdílu, a členské státy EU jsou toho výrazným důkazem, často jen "dohánějí a snaží se ustát" přijatá rozhodnutí ve Washingtonu či Moskvě. Přitom se musejí potýkat s dalšími, nikoliv nezanedbatelnými účinky tohoto vývoje, a to je např. terorismus. 

Protože se již dnes otevřeně hovoří o tom, že svět de facto hledá nové "hranice" nikoliv nepodobné těm z doby "studené války", je třeba si položit otázku: na čí úkor mají být v dnešním globálně nastaveném světě vztyčeny a udržovány? Jejich rádoby ochrana je totiž nereálná.

Ještě ale nebyly vyčerpány všechny reálné pokusy vedoucí k tomu, aby zase a dokola zbytečně umírali lidé. Více zde: http://www.hnutiommo.cz/news/k-dnesnimu-americko-britsko-francouzskemu-utoku-na-syrske-pozice/
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama