Občané městu, město občanům

"OMMO.... ejhle, člověk!"
  • OMMO
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.08.2020 14:12:51

H. Svobodová (OMMO): Nepatřím do tábora roztleskávačů Trumpovy administrativy

H. Svobodová (OMMO): Nepatřím do tábora roztleskávačů Trumpovy administrativy

Nepatřím do tábora roztleskávačů Trumpovy administrativy, ale metodám Číny a Ruska tleskat nemohu

A nebudu se nyní rozepisovat o aspektech tohoto přístupu. Jen chci upozornit, že tento svůj přístup zastávám od doby, co D. Trump začal usilovat o zvolení prezidentem USA. Na rozdíl od rádoby levicových pozůstatků prezentovaných např. v KSČM    https://eurozpravy.cz/domaci/politika/173601-clintonova-byla-prilis-militaristicka-zni-z-kscm-trump-prinese-velke-zmeny-reaguje-pravice/ mi bylo jasné od počátku, že Trumpovo zvolení bude devastující nejen pro USA a její občany, ale zejména z pohledu globálních aspektů a souvislostí. Jako osobní doušku přidám zmínku o rozhovoru s jedním z bývalých kolegů "více zleva" (dnes již zesnulým), který mi oponoval, že Trumpovo zvolení bude znamenat "změnu", která zavdá růstů nových levicových aktivit. Některé věci nekomentuji, neb se komentují samy, a zdržuji se dalších výlevů. Dnes jen dodám, že "godotovské čekání levice na příhodné podmínky", které v těch českých zřejmě naplňuje pouze oligarcha Babiš, je nejen popřením vlastní podstaty, ale i ztrátou smyslu o vlastní existenci.

Nyní KSČM baví podobnými sentencemi  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/KSCM-Neni-bezpecnostnim-ani-ekonomickym-zajmem-CR-zapojit-se-do-obchodni-valky-633706  hájící Čínu nebo Rusko v domnění, že její "imperialismus" je pro naše končiny přijatelnější a světlejší než ten americký.

Není, nebyl a nikdy nebude. Poštěkávání KSČM o 

"Bezprecedentním tlaku M. Pompea, aby Česká republika ze všech klíčových infrastrukturálních projektů vyřadila čínské a ruské společnosti, považujeme za nehorázné vměšování se do vnitřních záležitostí a také za porušování českého i evropského práva. Argument, že za bezpečnost je potřeba si připlatit, zase zavání skrytým vydíráním." (zdroj: tamtéž)

 jsou ukázkou skutečně jen ideologické zavilosti a bezvýchodnosti. Čína ani Rusko nejsou ve svých záměrech jiní. Jak moc KSČM skutečně leží na srdci "evropské právo" čteme ve vyjádřeních a o konáních jejích zástupců každý den...

A právě evropský koncept by zasluhoval více, protože i v něm se odrážejí problémy dneška a s ním především bude souviset také budoucnost ČR.


více   https://www.hnutiommo.cz/

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama