Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2020 8:36:00

Chceme v rozpočtu ušetřit 80 miliard, předložili jsme konkrétní návrhy

Chceme v rozpočtu ušetřit 80 miliard, předložili jsme konkrétní návrhy

Občanští demokraté splnili svůj slib a představili úspory ve státním rozpočtu ve výši 80 miliard korun.

 „Základními programovými východisky ODS v oblasti veřejných financí jsou nízké daně a rozpočtová odpovědnost. V minulých týdnech se nám povedlo zrušit superhrubou mzdu a tím nechat lidem více peněz, které si sami vydělají. Logicky nyní musí následovat druhý krok – předložení úspor, které pokryjí výpadek státního rozpočtu. Našim expertům se podařilo najít úspory přesahující 80 miliard korun, které jsme předložili jako pozměňovací návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Stát v posledních letech významně nabobtnal a my mu teď ordinujeme odtučňovací kúru. Z námi nalezených úspor ve výši 80,8 miliardy korun stojí za zmínku především úspora téměř 22,5 miliardy korun za neinvestiční nákupy státu. Celková výše položky je 123 miliard a stát by měl šetřit především na svém provozu. Každoročním evergreenem jsou pak neinvestiční dotace, které většinově shrábnou velké firmy a koncerny, nikoliv malí a střední podnikatelé, v této kapitole se dá uspořit téměř jedenáct miliard, stejně tak chceme ubrat 5 miliard na dotacích pro solární elektrárny. Podle NKÚ jsou ve státní správě neobsazená místa za 9 miliard korun a podle samotných ministrů této vlády je možné snížit počet státních zaměstnanců o 5–10 %, proto navrhujeme snížení rozpočtu v této oblasti o 16,8 miliardy korun,“ vysvětluje místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama