Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.12.2020 14:33:00

Hospodářský výbor schválil úpravu daňového balíčku, navrženou senátory ODS

Hospodářský výbor schválil úpravu daňového balíčku, navrženou senátory ODS

Hospodářský výbor dnes na svém zasedání podpořil pozměňovací návrh podaný k projednávanému daňovému balíčku senátory za ODS Vladislavem Vilímcem, Milošem Vystrčilem a Zdeňkem Nytrou.

 Návrh počítá se snížením slevové daně na poplatníka oproti sněmovní verzi na částku 27 840 korun, vypouští zdanění kapitálových výnosů nad 20 milionů korun, který ve Sněmovně prosadil pirátský poslanec Ferjenčík, a zakotvuje kompenzaci výpadku příjmů do rozpočtu obcí a krajů. Návrh konkrétně navyšuje tzv. rozpočtové určení daní o 20 miliard korun.

„Tento návrh považuji za rozumný a průchodný kompromis, který usměrní rozpočtové dopady daňových změn, kompenzuje výpadek z příjmů obcím a krajům a zároveň vypustí problematické ustanovení, které by postihlo mimo jiné lidi, kteří roky budují své rodinné firmy,“ uvedl po hlasování Vladislav Vilímec.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama