Oldřich Bubeníček

  • KSČM
  • Ústecký kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.02.2018 9:20:00

Prezentace na veletrzích nám přinese další vlnu turistů

Prezentace na veletrzích nám přinese další vlnu turistů

Ústecký kraj prezentoval na veletrhu Holiday World to nejkrásnější z regionu a pokřtil cykloprůvodce Labské stezky

Na pražském Výstavišti se sjelo na 638 vystavovatelů ze 46 zemí světa, aby zde odprezentovali v rámci 27. ročníku středoevropského veletrhu Holiday World své služby v oblasti cestovního ruchu. Nechyběl ani stánek Ústeckého kraje, který se veletrhu tradičně účastní.

Slavnostní zahájení veletrhu, kterému byl ve čtvrtek 15. února přítomen hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, se neslo v duchu stoletého výročí založení Československa. A právě Slovensko se pro letošní rok stalo partnerským státem veletrhu.

Po slavnostním úvodu se hejtman sešel s dalšími hejtmany (například Jiřím Čunkem či Janou Vildumetzovou), ministrem dopravy a výstavby Slovenské republiky Arpádem Érsekem nebo starostou polského okresu Ostróda Andrzejem Wiczkowskim a absolvovali prohlídku celého areálu výstaviště.

„Ústecký kraj se za svou nabídku služeb pro turisty nemusí stydět. Náš stánek nabízí věci, které ostatní kraje nabídnout nemohou. Těší mě, že u nás v regionu každým rokem stoupá počet turistů. A myslím si, že právě prezentace na těchto veletrzích v Česku i blízkém okolí nám přinese další vlnu turistů,“ přeje si hejtman Bubeníček.

Ústecký „stánek“ nabídl příchozím kromě prospektů ze všech čtyř mikroregionů také ochutnávku vín od místních vinařů či lahodný zlatavý mok s názvem Falkenštejn z Krásné Lípy na Děčínsku. Návštěvníci zde mohli také narazit na postavičku legendárního pohádkového psa Maxipsa Fíka. Jeho stvořitel Rudolf Čechura totiž působil jako učitel v Ahníkově nedaleko Kadaně. 

Na veletrh přijel také radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš, aby v expozici východních Čech pokřtil česko-německého cykloprůvodce pro letošní rok. „Labské stezka láká každoročně řadu cyklistů. Letos se opět mohou těšit na další vydání příručky Labské stezky - Handbuch. Česko-německý cykloprůvodce bude od března zdarma v certifikovaných informačních centrech ve městech, zejména na toku řeky Labe,“ řekl Matouš.

Labská stezka je top evropskou dálkovou cyklotrasou a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Vede atraktivním prostředím od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu. Včetně odbočky do Prahy nabízí stezka téměř 1 300 kilometrů jedinečného spojení historie, architektury a přírody. Nový průvodce provede cyklisty po trase, ale nabízí i široký výběr ubytovatelů a služeb pro cyklisty podél celé Labské stezky.

Mezinárodní veletrh v Praze končí v neděli 18. února a více o Holiday World najdete ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout